Phaselis Rixos'tan, 'paralel yapı' sayesinde mi kurtuldu?

Phaselis Rixos'tan, 'paralel yapı' sayesinde mi kurtuldu?
Phaselis Rixos'tan, 'paralel yapı' sayesinde mi kurtuldu?
Antalya'da Phaselis antik kentinin de bulunduğu koya Rixos oteli yapılmasına izin çıkmamasının yankıları sürüyor. En çok konuşulan iddia ise patron Fettah Tamince'nin 'biat'ının yeterli görülmemesi.

RADİKAL - Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, Phaselis'e Rixos izni çıkmamasına ilişkin iddiayı "Phaselis, ‘paralel yapı’ sayesinde mi kurtuldu?" başlıklı yazısında şöyle değerlendirdi:

Daha geçen pazar Jale Özgentürk, “Tamince’nin biatı yetecek mi” diye yazmıştı Hürriyet’teki ekonomi kulisi köşesinde...
Mayıs ayında Gülen cemaati ile ilişkisini tamamen kestiğini açıklamasına, Erdoğan’ı seçmesine rağmen Fettah Tamince’nin biatının yeterli görülmediğini aktarmıştı.
Önceki gün bunu doğrular nitelikte bir haber geldi; Tamince’nin Phaselis’e yapmayı planladığı Rixos otel projesi, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından iptal edildi.
Phaselis kurtuldu...

Fettah Tamince'nin Phaselis rüyası bitti

Bu konuda defalarca yazılar yazdık, Tamince’ye projeden vazgeçirmeye davet ettik, haberler yapıldı, çevreciler ayaklandı ama bir sonuç alamamıştık.
Şimdi aniden proje iptal edildi.
Jale’nin dediği gibi bu iptalin altında “yetersiz biat” gerekçesi varsa eğer, ben ilk kez “paralel yapıyı” sevdim...
Sonuçta dolaylı da olsa Phaselis’in kurtulmasına neden oldular.
Nedeni ne olursa olsun sonuçta Phaselis kurtuldu ya, ona sevinelim.
Tabii yarın öbür gün “biatı tam” bir yatırımcıya Phaselis’e otel izni verilmezse...


  http://www.radikal.com.tr/149584214958422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cahil "gazeteci"ler!! - user638358

  phaselise otel projesine karşı ilk günden beri mücadelenin içinde biri olarak, bu cahil sözler öfkelendiriyor! yöre halkının örgütlü direnci ve hukuk mücadelesi yanı sıra, akademik araştırmaların ortaya çıkardığı gerçekler sonucu phaselis kurtuldu.yazı yazmışmış, "çevreci gruplar"mış, cemaatmiş...yazıklar olsun...

  Yağma dünyası - user1145662

  Çok doğru soylediniz Cengiz Bey, muhafazakar yapıyla tarihi eserler korunmaz satılır. Örnekleri çok ne kadar muhafazakar o kadar para sever. Tarih onlar için içine tükürdükleri kap, şeref, ahlak hak getire ülkeyi pazarlıyorlar