Piknikte top kavgası: 1 ölü, 14 yaralı

Osmaniye'de, piknik yapan iki ailenin fertleri arasında futbol topu yüzünden çıkan tartışma, bıçak, taş, sopa ve tabancanın kullanıldığı kavgaya dönüştü, 1 kişi öldü, 2'si ağır 14 kişi de yaralandı


Merkeze bağlı Yarpuz Köyü'ndeki Cebel Yaylası'na dün piknik yapmaya giden Kıl Ailesi fertleri, kendi aralarında futbol oynamaya başladı. İddiaya göre, bu sırada seken top, aynı yerde piknik yapan Küçük Ailesi'nin bulunduğu alana gitti. Bunun üzerine iki aile fertleri arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bıçak, taş, sopaların havalarda uçuştuğu, tabancanın da kullanıldığı kavgada Ömer Kıl (23), İrfan Küçük (39), Hasan Küçük (28), Yaşar Küçük (42), Mustafa Kıl (29), Celal Yıldırım (36), Ahmet Karakaya (24), Osman Küçük (28), Yusuf Kıl (29), Haskız Kıl (80), Reşat Küçük (30), Mehtap Karakaya (30), Ali Kıl (27), Feramuz Kıl (31) ve Hacı Bilal Kıl (25) çeşitli yerlerinden yaralandı.
Yaralılar ambulanslar ve özel araçlarla hastanelere götürüldü. Osmaniye Devlet Hastanesi'ne getirilen ağır yaralılardan Ömer Kıl'ın öldüğü anlaşıldı. İrfan Küçük ve Mustafa Kıl'ın da hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtilirken, jandarma da hastane önünde geniş güvenlik önlemi aldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, kavgaya karışanlardan ikisinin tabancayla, diğerlerinin de ise bıçak, taş ve sopalarla yaralandığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(dha)