Pilot üsteğmeni PKK'lı diye linç etmeye kalktılar!

Pilot üsteğmeni PKK'lı diye linç etmeye kalktılar!
Pilot üsteğmeni PKK'lı diye linç etmeye kalktılar!
Konya'da iki kişi, trafikte tartıştıkları kişinin PKK'lı olduğunu bağırdı. Çevrede toplanan onlarca kişi bir anda kendisinin üsteğmen olduğunu söyleyen kişiye saldırdı. Konya Ana Jet Üssü'nde görevli olduğu öğrenilen pilot üsteğmen, polislerin müdahalesi ile kurtarıldı. Bilinci kapanan ve vücudunda kırıklar olan üsteğmen hastaneye kaldırıldı.

RADİKAL - Konya'da 20 Ağustos gecesi son günlerde tırmandırılan toplumsal gerilimin nerelere vardığını gösteren çarpıcı bir olay yaşandı. Vatan'ın yerel haber sitesi Yenimeram.com'un verdiği bilgilere dayandırdığı haberine göre, Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli hava pilot üsteğmen, bir yakınını ziyaretten dönerken, adres sorduğu ve sarhoş oldukları öğrenilen 2 kişi tarafından önce sözlü saldırıya uğradı. Sonrasında ise, sarhoşların kopardıkları ‘ PKK ’lı’ yaygarası ile etrafına kısa sürede çok sayıda vatandaş toplandı.

ÜSTEĞMEN OLDUĞUNU SÖYLESE DE İNANDIRAMADI

Üsteğmen olduğunu söylese de kimliğini gösterse de kalabalığı inandıramadı. Kalabalığın içinden bazı kişiler üsteğmene saldırdı. Karın ve yüz bölgesinden aldığı darbeler sonucu yere hareketsiz uzanan üsteğmen, polis ekiplerinin gelmesi sonucu linçten kurtulabildi. Bilincinin kapalı olduğu ve burnunun kırıldığı öğrenilen üsteğmen, 112 ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında hastaneye kaldırıldı. Polis, olayı çıkaran 2 kişiyi de gözaltına aldı. 

SOSYAL MEDYADA DA LİNÇ EDİLDİ

Olay, sosyal medyada da hızla yayıldı. Kişinin asker olduğundan habersiz sosyal paylaşım sayfasında da inanılmaz yorumlarda bulunuldu. Sayfada fotoğraflar ile birlikte, “Yaka Meram’da PKK’lı olduğu öne sürülen bir kişi mahalleliler tarafından linç edildi. Konyalı’ya yanlış yapılmaz, yapanda pek yaşamaz!” paylaşımı yapıldı. 

Sosyal medyada yapılan yüzlerce yorumdan bazıları şöyle: “Kimse dini imanı karıştırmasın kim bu vatana ihanet ediyor alçaklık ediyor yaşatmak yok bu kadar taviz bu kadar şehit yeter ya vatanımızla milletimizle olursunuz ya da ölürsünüz. Konya izin vermeyecek konuşturmayacak vatan hainlerini.” “Helal olsun devletimizin ambulansı görevlisi hizmet veriyor bunu anlayamadım bir türlü bırakın gebersin vatan haini.” “Bize denk gelmez ki böle …’lar iki tanede biz vursak.” “Helal olsun size elleriniz dert görmesin.” “Bizim Konya’nın insanı da boş durmuyor helal valla.” “Bırakın gebersin birde ambulans çağırmışlar.” “Ayıp ya çok gücendim insan haber eder.”


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  KONYA

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  Asker

  ,

  Vatan

  ,

  Hava

  ,

  ağustos

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet