Pilotlar Suriyeli muhaliflerin elinde mi?

Pilotlar Suriyeli muhaliflerin elinde mi?
Pilotlar Suriyeli muhaliflerin elinde mi?
Radikal gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Suriye'de düşürelen helikopterle ilgili gelişmeleri CNN Türk canlı yayınında anlattı.

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın Suriye helikopterini füzeyle vurduğuna yönelik açıklamasını anımsatan Zeyrek, füze ile vurulsaydı anında imha olması gerektiğini söyledi.

Helikopterin vurulduktan sonra 2 kilometre yol katettiğini belirten Zeyrek, şöyle konuştu:

"Füzeyle vurulan bir helikopteri 2 kilometre ilerletebilmek pek mümkün görünmüyor. Şu kesin, mürettabatın Suriye topraklarına indi. Ancak mürettabatı Suriyeli muhaliflerin yakalayıp öldürdüğüne ilişkin bilgi yok. Eğer kurtulan varsa, o bölge muhaliflerin elinde olan bir bölge. Şu çok önemli."

F-16'lar sınırda Suriye helikopterini düşürdü

ROTASINI DEĞİŞTİRMEDİ

Uyarı sınırından itibaren takip edilmeye başlanmış. 5 mil seviyesinde ilk uyarı yapılmış. Israrla rotada hiçbir değişiklik olmamış. Türkiye 'ye doğru ilerlemeye devam etmiş. Genelkurmay'ın açıklamasındaki dakika dakika atılan adımlar açıklaması çok önemli. Hava sahasını oldukça uzun bir mesafe geçmiş. 3-4 dakika Türk hava sahasında manevra şansı olmuş. Tespit edildiği anda jetler yönlendirildiği için atış menzili içinde bulunuyorlar. Uçakların birinden ateş açılıyor.