Pınarbaşılı terör mağdurları ilgi bekliyor

Pınarbaşılı terör mağdurları ilgi bekliyor
Pınarbaşılı terör mağdurları ilgi bekliyor
Pınarbaşı'nda mayıs ayında meydana gelen intihar saldırısında maddi zarar gören vatandaşların zararları halen giderilmedi.

KAYSERİ - Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde 25 Mayıs 2012 tarihinde PKK ’lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik gerçekleştirdiği intihar saldırısında polis memuru Ahmet Geben ile sivil memur İsmail Sakın şehit oldu. Saldırı sırasında 3 terörist öldürülürken, aralarında polis çocuklarının da bulunduğu 16 kişi yaralandı.

Kayseri İl Genel Meclisi’nin MHP ’li üyesi Sezgin Özçelik, hain saldırıda ilçede 36 sivil vatandaşın maddi zarar gördüğünü ve bu zararların hala karşılanmadığını belirterek şunları söyledi:

"Hain saldırıda hem şehitlerimiz hem de yaralanan vatandaşlarımız oldu. İlçemiz acı bir olay yaşadı. Saldırıda maddi ve manevi açıdan zarar gören sivil vatandaşlarımız da var. Terör saldırısının ardından oluşturulan hasar tespit komisyonu da maddi zarar gören vatandaşların zararlarını tespit etti. Ve konuyla ilgili olarak vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceği ifade edildi. Aradan geçen yaklaşık 6 aylık sürece rağmen bu konuda bir adım atılmadı. İşyerleri, evleri, araçları zarar gören insanlar halen mağdur. Mağdurlar arasında kış şartlarına rağmen evlerinin pencerelerini dahi yaptıramayan insanlar var. Bu konuda yetkililerden, gerekli yardımları ilçemizdeki terör mağduru vatandaşlara ulaştırmalarını talep ediyorum."

TERÖRÜN İZLERİNİ SİLEMEDİK
Terör saldırısı sonrasında evinin zarar gördüğünü dile getiren ve ilçede esnaflık yapan İsmail Kılıç da, Vali Şerif Yılmaz’a seslenerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Hasarların, tutanaklarla tespit edildiğini belirten Kılıç, "Kimse kapımızı çalmıyor. Arayan, soran da yok. Unutulduk. Görevliler geldiler, bir şeyler yazdılar sonra gittiler. Terörün izleri halen üzerimizde ve silinmiyor. Valimizden bu konuyla ilgilenmesini bekliyoruz" diye konuştu.

DHA - Cafer ZENGİN