Pınar'ın yaşaması bürokrasi çarkına bağlı

Yaşaması için akciğer nakli gereken yedi yaşındaki Pınar Erdoğan, uçak bileti alınmasına rağmen bürokratik engeller nedeniyle yurtdışına çıkamadı.

NİĞDE - Yaşaması için akciğer nakli gereken yedi yaşındaki Pınar Erdoğan, uçak bileti alınmasına rağmen bürokratik engeller nedeniyle yurtdışına çıkamadı.
Niğde'de kronik solunum yetmezliği hastalığı nedeniyle beş çocuğunu kaybeden Erdoğan ailesi, son çocukları Pınar'ı yaşatmak için yoğun çaba sarf ediyor. Toplam tedavi tutarının 300 bin avro olduğu ilk etapta 150 bin avroya ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, Pınar Erdoğan için bankada yardım hesabı açılmıştı. Pınar'ın dramı medyada haber olunca hayırseverler Ziraat Bankası Niğde Şubesi'nde açılan '48066224-5001' No'lu hesaba para aktarmaya başladı. Pınar'ın tedavi için en geç dün Avusturya'ya gitmesi gerekiyordu. Ancak Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü ve Niğde Valiliği arasındaki yazışmalarda bazı eksikler ortaya çıktı. Pınar'ın babası yeşil kartlı olduğu için SSK'nın yurt dışı tedavilerini onaylayan bir yazılı kâğıt vermesi gerektiği belirlendi. Kurumlar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Pınar Avusturya'ya gidemedi.