Pippa Bacca'ya birden fazla kiyi tecavüz etmiş!

Pippa Bacca, Gebze'de otostop yaptığı kamyon şoförü tarafından tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülmüştü. Cinayet zanlısı yakalanmış ve suçunu itiraf etmişti. Ancak yapılan DNA testinde Bacca'ya birden fazla kişinin tecavüz ettiği ortaya çıktı


Pippa Bacca, sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile beraber "Barış Gelini" adıyla, dünya barışı için düzenledikleri İtalya'dan başlayan bir yürüyüş düzenlemişti. 8 Mart 2008’de başlayan yolculuk Milano’dan başlayan Slovenya, Hırvatistan, Bosna, Bulgaristan'dan sonra Türkiye'de Pippa'nın öldürülmesi ile sona erdi.
Pippa Kocaeli’nin Gebze İlçesi’ne bağlı Tavşanlı Köyü yakınlarında, Ballıkayalar mevkiinde tecavüze uğradı ve sonrasında boğularak öldürüldü. Katil zanlısı olaydan sonra yakalandı. 

‘BACCA’YA EN AZ İKİ KİŞİ TECAVÜZ ETMİŞ

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde geçen yıl aracına bindiği Murat Karataş'ın tecavüzüne uğradıktan sonra boğularak öldürülen ‘Pippa Bacca' adıyla bilinen İtalyan Performans Sanatçısı 33 yaşındaki Giuseppina Pasqualino di Marineo ile igili yarın yapılacak duruşmanın seyrini değiştirecek Adli Tıp raporu ortaya çıktı. Raporda Pippa Bacca'ya Murat Karataş'’ın yanı sıra bir kişinin daha tecavüz ettiği kesinleşirken, bir kişi daha olabileceği belirtildi.
Dünya Barışına dikkat çekmek amacıyla geçen yıl Milono'dan kendisi gibi performans sanatçısı arkadaşıyla üzerlerine gelinlik giyip otostopla yola çıkan Pippa Bacca, Balkanlar'ı geçip İstanbul’a geldikten sonra arkadaşından ayrılarak yola devam etti. Ancak geçen yıl 31 Mart'ta telefon hattı kapanan Pippa Bacca'ya İtalya'daki nişanlısı ve annesi ulaşamayınca durum polise bildirilirken, Bacca'nın son bindiği aracın sahibi olan Murat Karataş yakalanınca korkunç cinayet ortaya çıkmıştı. Pippa Bacca'yı tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğünü ve cesedini Gebze'nin Tavşanlı Köyü yakınlarındaki ormanlık alana attığını itiraf eden Murat Karataş suçunu itiraf etmesine rağmen, tecavüz edenin sadece kendisi olduğunu söyledi.
Gebze Cezaevi'ne konulan, daha sonra Sakarya Ferizli'deki L Tipi Cezaevi'ne sevkedilen, duruşmaları İzmit Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan Murat Karataş ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanırken, yarın İzmit'te yapılacak duruşma öncesi ortaya çıkan Adli Tıp Raporu davanın seyrini tamamen değiştirebileceği belirtildi.
Pippa Bacca'nın ailesinin avukatlığını üstlenen İstanbul Barosu'na kayıtlı Avukatlardan Mehmet Eke, Adli Tıp Raporu'nun incelemelerine İtalyan sanatçıya Murat Karataş'ın yanı sıra ikinci bir kişinin daha tecavüz ettiğinin DNA incelemesinden anlaşıldığını, üçüncü kişinin de olabileceğini söyledi. Avukat Mehmet Eke, “Bu dosyada zaten vardı. Ancak detaylı incelenmemiş. Ben mağdur tarafın avukatı olduğum için biraz detaylı inceleyince bu ayrıntıyı gördüm. Yarın mahkemede bu raporlara bakılacak” dedi.
Avukat Mehmet Eke, bu raporun dosyaya daha önceden konulduğunu, ancak kendisinin mağdur avukatı olduğu için daha titiz incelemesi sonucu bu detayın ortaya çıktığını söyledi. Kocaeli Adliyesi'nde yarın saat 10.00'da başlayacak duruşmada bu konunun ağırlık kazanacağı ve duruşmaya getirildiği takdirde Murat Karataş'a da sorulacağı belirtildi.(dha)