Pisi pisine öldü

İstanbul Zeytinburnu'nda yol anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada sıkılan kurşun, olayla hiçbir ilgisi olmayan 16 yaşındaki Hambeli Bayat'ı öldürdü.

İSTANBUL - Zeytinburnu'nda yol anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada,
tesadüfen olay yerinde bulunan 16 yaşındaki Hambeli Bayat, 'maganda' kurşununa hedef oldu. Yaralandığı fark edilmeyen Bayat, çevredekilerce bayıldı sanılarak ambulansa da bindirilmeyince, iç kanamadan öldü.
Hüseyin Karagöz önceki gece, akrabaları Orhan ve Turan Kesik ile otomobille
gezmeye çıktı. Karagöz'ün aracı, dar bir sokakta Yunus Erdoğan'ın kullandığı otomobille karşılaştı. İki grup arasında yol verme yüzünden başlayan tartışmada silahlar çekildi. Karagöz'ün açtığı ateş sonucu Yunus Erdoğan yaralanırken, o sıra sokağın berberine girmek üzere olan Hambeli Bayat kasığından giren kurşunla yere yığıldı. Erdoğan'ı arkadaşları otomobille hastaneye götürürken, Bayat için de ambulans çağrıldı. Ancak Bayat, vücudunda kan olmadığı için çevresindekilerce bayıldı sanılarak, gelen ambulans geri gönderildi.
Görgü tanıklarından Serdal Bulut, Bayat'ın vurulduktan sonra yaklaşık 45 dakika hastaneye götürülmediğini belirterek, "Hambeli'yi bayıldı sandık. Ayıltmak için uğraştım. Ambulans gittikten sonra hastaneye kaldırmak için geçen arabalardan rica ettik, ama hiçbiri götürmedi. En son bir otomobille Özel Derman Hastanesi'ne kaldırdık" dedi. Hastanede iç kanama geçirdiği anlaşılan genç kurtarılamadı. Hüseyin Karagöz, Orhan Kesik ve Turan Kesik olayda kullanılan silahlarla ele geçirilirken üç kişi halen aranıyor.
Dokuz yıl önce Ağrı'dan çalışmak için İstanbul'a gelen ve bir tekstil atölyesinde çalışan Bayat'ın ağabeyi Nuri Bayat, bir süredir köyde olduğunu
ve olay gecesi İstanbul'a yola çıktığını anlattı. Olaydan iki saat önce kardeşiyle konuştuğunu söyleyen Bayat, "Babam kardeşimi arayıp kötü bir rüya gördüğünü söylemiş" dedi.