'Pitbull'lu çete dehşeti

Konak ilçesi Gürçeşme semtinde, yanlarında pitbull cinsi köpek gezdiren yedi kişi önce bir eve baskın yaptı, ardından sokakta cep telefonunu gasp ettikleri 18 yaşındaki Hakan Özer'i öldüresiye dövüp çöp konteynırına attı.
Haber: ALİ ÖZKAYA / Arşivi
TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Konak ilçesi Gürçeşme semtinde, yanlarında pitbull cinsi köpek gezdiren yedi kişi önce bir eve baskın yaptı, ardından sokakta cep telefonunu gasp ettikleri 18 yaşındaki Hakan Özer'i öldüresiye dövüp çöp konteynırına attı. Olay yerine gelen polisin üzerine de köpeği saldırtarak ısırtan çeteden altısı yakalandı.
Kapkaç, hırsızlık ve gasp suçlarından poliste kaydı bulunduğu belirtilen gençlerden 24 yaşındaki Cevdet Çevik, 20 yaşlarındaki Murat Can ve Çağlar Canlı, 21 yaşındaki Remzi Tekdemir, 17 yaşlarındaki K.Ş. ve M.Y., 13 yaşındaki H.B., önceki gün saat 11.00 sıralarında, daha önce kavga ettikleri Hasan Şentürk'ün, babası Emin Şentürk ile oturduğu evi bastı.
Bu durum polise haber verilince kaçan gençler, Emin Şentürk şikâyet için karakola gelirken yeniden eve girmeye çalıştı. Buradan ayrılıp başka bir eve girmek isteyen grup, polisin geldiğini fark edince kaçtı.
'Ver telefonunu'
Saat 14.30 sıralarında bu kez başka bir sokakta ortaya çıkan çete, arkadaşı ile yolda yürüyen Hakan Özer'i durdurdu. Saldırganlar, cep telefonunu gasp ettiği Özer'i dövüp, yol kenarındaki çöp konteynırına attı. Oto tamir atölyesinde çalışan, yüzü ve vücuduna aldığı darbeler nedeniyle yaralanan Özer, SSK Tepecik Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.
Polisle mücadele
Olay yerine gelen polis ekibi saldırganları yakalamak isterken, çete yanlarındaki pitbull'u üzerlerine saldırttı, kendileri de balta ve sopalarla karşı koydu. Polis memuru Kamil Çelik, köpeğin bacağını, elini ısırmasıyla ve yüzüne gelen yumruk darbeleriyle yaralandı. Bir polis memurunun bacağına da sopayla vuran saldırganlar, ekip otosunun ön camını kırdı.
Takviye ekiplerin gelmesiyle saldırganlardan Cevdet Çevik, Murat Can, Remzi Tekdemir, K.Ş, H.B, ve M.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Çağlar Canlı ise kaçtı. Polis zanlılar hakkında yasal işlem başlattı. Adının 'Reis' olduğu öğrenilen köpek de karakolun bahçesine bağlandı.
Kadınların çığlığı kurtardı
Sokakta yürürken cep telefonunu zorla alan gençler tarafından feci şekilde dövülen ve tedavisi süren Hakan Özer, ifadesinde şunları söyledi:
"Bu kişileri mahalleden tanıyordum. Önce yolda önümü kesip cep telefonumu aldılar. Sonra acımasızca yumruk ve sopalarla vurmaya başladılar. Arkadaşım Onur kaçıp kurtulmayı başardı. Beni ise dövüp çöp konteynırının içine attılar. Birisi 'Bıçaklayıp öldürelim' diye bağırıyordu. İki kadının bağırarak yardım istemesi üzerine beni bıraktılar. Cezalandırılmalarını istiyorum."
Gözaltındaki gençlerin bir süredir mahallede terör estirdiği, vatandaşların ise korktukları için şikâyetçi olamadıkları ileri sürüldü.
Adliyeye sevk edilen Çelik ve Can tutuklanırken, asker kaçağı olan Tekdemir inzibat komutanlığına teslim edildi. K.Ş., H.B. ve M.Y. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7379527379520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.