PKK Ağrı'da yol kesti, Van'da alaya taciz ateşi açtı

PKK Ağrı'da yol kesti, Van'da alaya taciz ateşi açtı
PKK Ağrı'da yol kesti, Van'da alaya taciz ateşi açtı
Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasındaki karayolunu kesip, bir TIR'ı yakan PKK'lılar ile olay yerine gelen asker arasında çatışma çıktı.

RADİKAL - PKK 'lıların kaçtığı Tendürek Dağı'ndaki mağaralara havadan ve karadan operasyon düzenlendi.

Bugün bugün saat 16.00'da bir grup silahlı PKK'lı, Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van 'ın Çaldıran ilçeleri arasındaki karayolundan geçen araçları durdurarak, geçişlerine izin vermedi. Teröristler, Tendürek Dağı eteklerindeki karayolunda durdurdukları araçlardan bir TIR'a yaktı. İhbar üzerine bölgeye giden güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Uzun namlulu silahlar ile roketlerin kullanıldığı çatışmanın ardından PKK'lılar Tendürek Dağı'na doğru kaçtı. Yanan TIR, bölgeye gelen itfaiye ekibi tarafından söndürülürken karayolunda her iki yönde uzun araç kuyrukları oluştu. Güvenlik güçleri, teröristlerin kaçtığı bölgeye karadan ve havadan operasyon başlattı.

ALAYA TACİZ ATEŞİ

Öte yandan Van'ın Erciş İlçesi'ne yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Tugay Caddesi Solakan mevkiinde bulunan 108'inci Topçu Alay Komutanlığı'na, saat 21.30 sıralarında PKK'lılar tarafından taciz ateşi açıldı. Nizamiye ve nöbet kulübesine yapılan taciz ateşine askerler anında karşılık verince PKK'lılar karanlıktan yararlanarak dağlık bölgeye kaçtı. Kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

ŞIRNAK'TA KOMANDO TUGAYI'NA ROKETATARLI SALDIRI

Şırnak Merkez Çakırsögüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na bugün saat 22.00 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. PKK'lılara Tugay'daki askerlerin karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.
Çatışma sırasında askerler tarafından atılan bir aydınlatma fişeği kuru otların bulunduğu alana düşünce yangın çıktı. Yangın kısa süre sonra kendiliğinden sönerken, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra tipi taarruz helikopteri PKK'lıların bulunduğu alanı yoğun ateş altına aldı. Can kaybı ve yaralananın olmadığı saldırıdan sonra bölgede operasyon başlatıldı. 

(DHA)