PKK, AKP Mazgirt İlçe Başkanı Canpolat'ı kaçırdı

PKK, AKP Mazgirt İlçe Başkanı Canpolat'ı kaçırdı
PKK, AKP Mazgirt İlçe Başkanı Canpolat'ı kaçırdı
Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde yol kesen PKK'lıların AKP Mazgirt İlçe Başkanı Süleyman Canpolat'ın aracına ateşe verdikten sonra kendisini de kaçırdı.

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi yakınlarında yol kesen bir grup PKK 'lı, durdurdukları araçlardan birinin içerisinde bulunan Ak Parti Mazgirt İlçe Başkanı Süleyman Canpolat'ın aracına ateşe verdi. Daha sonra iddiaya göre "Biz seni defalarca uyardık uyarılarımıza uymadın ve ilçe başkanlığı yapmaya devam ettin" diyerek Canpolat kaçıran PKK'lılar, beraberindeki kişiyi ise serbest bıraktı.
Bugün saat 20.30 sıralarında bir grup PKK'LI, Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Danaburan Köyü yakınlarında yolu keserek, aralarında Ak Parti Mazgirt İlçe başkanı Süleyman Canpolat'ın da içerisinde bulunduğu araçları durdurdu. Kimlik kontrolu yapan PKK'lılar, otomobilde bulunan Göktepe köyü muhtarı Gökhan Sonar ile Süleyman Canpolat'ı araçtan indirdi. Otomobili ateşe veren PKK'lılar, iddiaya göre Ak Parti Mazgirt İlçe Başkanı Süleyman Canpolat'ı "Biz seni defalarca uyardık uyarılarımıza uymadın ve ilçe başkanlığı yapmaya devam ettin. Seni yanımızda götüreceğiz" diyerek kaçırdı. Teröristler, Canpolat'ın beraberindeki muhtar Gökhan Sonar'ı ise serbest bıraktı.

Ferit DEMİR/TUNCELİ-DHA