PKK ateş açtı doktor Abdullah Biroğul can verdi

PKK ateş açtı doktor Abdullah Biroğul can verdi
PKK ateş açtı doktor Abdullah Biroğul can verdi
Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen silahlı PKK'lılar durdurmak istedikleri bir aracın kaçması üzerine ateş açtı. Saldırıda araçta bulunan doktor Abdullah Biroğul yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Diyarbakır ’ın Kulp ile Lice ilçesi arasındaki karayolunu Yapraklı Köyü yakınlarında yolu kesen silahlı bir grup PKK ’lı, durdurdukları araçtakilere kimlik kontrolü ile örgüt propagandası yaptı. Bu sırada Kulp’tan Diyarbakır yönüne gelen ve Manisa plakalı bir otomobili kullanan Abdullah Biroğul, PKK’lıların yol kestiğini görünce geri dönüp aracıyla birlikte kaçmaya çalıştı.

Aracın geri döndüğünü gören PKK’lılar uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu kurşunların isabet etiği Abdullah Biroğul, olay yerinde hayatını kaybetti.

Biroğul'un Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi'nden sorumlu doktor olduğu anlaşıldı. Saldırıdan saatler sonra olay yerine gidebilen Lice İlçesi 112 Acil Servis ekipleri, araçta PKK'lıların öldürdüğü Abdullah Biroğul'un doktor olduğunu öğrenince büyük hüzün yaşadı. Biroğul'un cenazesi olay yerinden alınarak Lice'ye götürüldü. (Ahmet ÜN / DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Diyarbakır

  ,

  Lice

  ,

  Doktor

  ,

  toplum

  ,

  örgüt

  ,

  manisa