PKK, baraj şantiyesini bastı

PKK, baraj şantiyesini bastı
PKK, baraj şantiyesini bastı
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi yakınlarındaki Beyyurdu Köyü'nde Bemko Çayı üzerinde inşaası süren Aslandağ Barajı şantiyesine gelen bir grup PKK'lı iş makinelerini ateşe verdi.

HAKKARİ - Dün gece şantiyeye gelen bir grup terörist, silah zoruyla görevlileri etkisiz hale getirerek, bölücü propaganda yaptı.

PKK ’lı teröristler daha sonra yapımına 2008 yılında başlanan, 73 milyon 430 bin TL’ye mal olması beklenen enerji amaçlı barajın yapımında kullanılan makinelerini üzerine benzin dökerek ateşe verdikten sonra kaçtı.

Görevlilerin saldırıyı haber vermesi üzerine güvenlik güçleri bölgede operasyona başladı. (dha)


  ETİKETLER:

  Benzin

  ,

  PKK

  ,

  HAKKARİ

  ,

  haber

  ,

  Gece

  ,

  propaganda

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  silah

  ,

  Enerji

  http://www.radikal.com.tr/109415610941564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yasami barajlama - Ari Zerdüst

  Bu barajlar dogayi öldürüyor.Dolaysiyla bu barajlarin yapilmasi, doganin sahsinda insanliga karsi islenen en barbari suctur..Sadece PKK degil tüm insanlik bu barajlara karsi. Karsi olmiyan doga yasaminda nasibini almayan doga düsmanlaridir.

  yüzme dersi.. - kelenderis

  bundan sonra sevgi pıtırcıklarının,sızma,pusu,baskın yapmaları için,iyi derecede yüzme bilmeleri gerekecek,aynı dert katırcılarında başında olacağı için,kandile bir havuz felan yaptırmaları gerekecek.:)kimse hes mes diye mavra okumasın."hes" in anlamını bile bilirlermi merak ediyorum.

  İster misin, - ilbeg

  PKK Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da ulaşabildiği her yerde HES projelerine karşı savaş açtığını, bundan böyle bölgede HES projesi yapılması durumunda doğrudan projelerin hedef alınacağını ilan etsin ! Sanırım pek çok kimse memnun bile olabilir.

  Maalesef - Maerz

  İnsanlık para ile değil ama yine de oluyor böyle şeyler.