PKK, belediye başkanı kaçırdı

Sürbüz Yaylası'na çıkan Bingöl'ün Yayladere İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek, PKK'lılar tarafından kaçırıldı.

Gezi amacıyla Sürbüz Yaylası'na çıkan Bingöl'ün Yayladere İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek, bir grup PKK'lı tarafından kaçırıldı. Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
AKP'li Belediye Başkanı 50 yaşındaki Haşim Akyürek, Almanya'dan gelen arkadaşı Zülfü Çoban'ı gezdirmek için dün saat 14.30 sıralarında kendi kullandığı özel otomobiliyle, ilçeden iki kilometre uzaklıktaki Sürbüz Yaylası'na götürdü. Yaylada kısa bir süre kalan Başkan Akyürek ve arkadaşı ilçeye dönerken, bir grup silahlı PKK'lı yolu kesti. PKK'lılar Başkan Akyürek ile Zülfü Çoban'ı otomobiliyle birlikte kaçırıldı.
İlçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunan Çalıkağız Köyü yakınlarında Zülfü Çoban'ı serbest bırakan teröristler, Başkan Ayürek'i yanlarına alarak dağlık kesime götürdü. Serbest bırakılan Zülfü Çoban'ın durumu güvenlik güçlerine bildirmesi üzerine, evli ve üç çocuk babası Belediye Başkanı Haşim Akyürek'i kurtarmak için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7532347532340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.