PKK, belediye başkanı kaçırdı

Gezi için Sürbüz Yaylası'na çıkan Bingöl'ün Yayladere İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek, PKK'lılarca kaçırıldı.

BİNGÖL - Gezi için Sürbüz Yaylası'na çıkan Bingöl'ün Yayladere İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek, PKK'lılarca kaçırıldı.
AKP'li belediye başkanı 50 yaşındaki Haşim Akyürek, Almanya'dan gelen arkadaşı Zülfü Çoban'ı önceki gün saat 14.30 'da özel otomobiliyle, iki kilometre uzaklıktaki Sürbüz Yaylası'na götürdü. Akyürek ve arkadaşı ilçeye dönerken, bir grup silahlı PKK'lı yolu kesti. PKK'lılar Akyürek ile Çoban'ı otomobiliyle birlikte kaçırdı. İlçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunan Çalıkağız Köyü yakınlarında Çoban'ı serbest bırakan teröristler, başkan Akyürek'i yanlarına alarak kentin dağlık kesimine götürdü. Serbest bırakılan Çoban'ın haber vermesi üzerine güvenlik güçleri üç çocuk babası Haşim Akyürek'i kurtarmak için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.
Çoban şunları söyledi: "İlçeye dönerken yanımıza gelen dört silahlı şahıs, Haşim beye 'Belediye başkanı sen misin?' diye sordu. O da 'Evet' yanıtını verince bizi alıp götürdüler. Ben de 'Eğer onu öldürecekseniz beni de öldürün' dedim. Onlar, kimseyi öldürmeyeceklerini, başkanı götüreceklerini söyleyerek beni serbest bıraktı.
İHD'den kınama: Derhal serbest bırakın
İHD Bingöl Şube Başkanı Rıdvan Kızgın, Akyürek'in kaçırılmasını Yayladere halkının iradesine yönelik bir hareket olduğunu ifade ederek, "Akyürek'in derhal serbest bırakılmasını istiyor, kınıyoruz" dedi. (dha,anka)


    http://www.radikal.com.tr/7532887532880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.