PKK dört orman işçisini katletti

PKK'lı teröristler Bingöl'de ağaç kesimi yapan orman işçilerine yaylım ateşi açtı. Saldırıda dört işçi öldü, dört işçiyse ağır yaralandı.

BİNGÖL/TRABZON - PKK'lı teröristler Bingöl'de ağaç kesimi yapan orman işçilerine yaylım ateşi açtı. Saldırıda dört işçi öldü, dört işçiyse ağır yaralandı.
Orman İşletme Müdürlüğü'nün izniyle taşeron bir firma adına Bingöl merkeze bağlı Çiçekdere mevkiinde ağaç kesimi yapan orman işçileri, dün saat 17.00 sıralarında bir grup PKK'lı teröristin silahlı saldırısına uğradı. Teröristlerin uzun namlulu otomatik silahlarından çıkan kurşunlara hedef olan işçilerden dördü olay yaşamını yitirirken, yaralanan dört işçi Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saldırıyı duyup olay yerine ve hastaneye koşan işçilerin yakınları sinir krizleri geçirdi. Saldırıdan sonra bölgeye sevk edilen güvenlik güçleri, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.
PKK'lı teröristler, iki hafta önce de Yayladere'de ağaç kesimi yapan iki işçiyi, "PKK orman kesilmesini yasakladı. Bu yasağa uymadınız" diyerek kaçırmış ve daha sonra serbest bırakmıştı.
Mayın tuzağında sekizinci şehit Şırnak'ta 24 Mayıs'ta yedi askerin şehit olduğu patlamada yaralanan Piyade Asteğmen Mesut Uzun, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde öldü. Yola döşenip uzaktan kumandayla patlatılan PKK bombasının sekizinci şehidi, Trabzon'da toprağa verildi. Tunceli ve Hakkâri'de ise dört PKK'lı öldürüldü. (dha, aa)