PKK: Eylem Genelkurmay'ı hedefliyordu

Ulus'ta altı kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı bugüne kadar üstlenmeyen PKK'dan ilk defa saldırıyı kendilerinin yaptığını ima eden bir açıklama geldi.

TUNCELİ - Ulus'ta altı kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı bugüne kadar üstlenmeyen PKK'dan ilk defa saldırıyı kendilerinin yaptığını ima eden bir açıklama geldi. Örgütün askeri kanat sorumlusu 'Bahoz Erdal' kod adlı Hüseyin Feyman, örgüte yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na tehdit yollu şu açıklamayı yaptı: "Basından da izlendiği kadarıyla eylem Genelkurmay'ı hedeflemiştir. Ancak bu eylem sonucunda birçok sivil de yaşamını yitirmiştir. Eğer Kürt halkının talepleri dikkate alınmazsa, başta önderliğimiz olmak üzere halka bu biçimde yönelim olursa, bu radikal-kontrolsüz şiddet eğilimi ve eylemleri daha da gelişir."
Öte yandan 1998 yılında Ulus'taki saldırının faili Güven Akkuş'a pasaport çıkarılması için sahte belge düzenlemekle suçlanan eski polis memuru Hülya Pınar ve iki kişi 'zamanaşımı' gerekçesiyle savcılıkça serbest bırakıldı.