PKK: Geri çekilme işlemi titizlikle uygulanıyor

PKK: Geri çekilme işlemi titizlikle uygulanıyor
PKK: Geri çekilme işlemi titizlikle uygulanıyor
PKK, dün başlayan geri çekilme işleminin titizlikle uygulandığını açıkladı. Örgüt ayrıca, Kuzey Irak'a giden PKK'lılar için yeni kamp kurulacağını da bildirdi.

Çözüm süreci kapsamında silahlı güçlerin Türkiye sınırları içerisinden Kuzey Irak'a çekilme işleminin devam ettiğini söyleyen PKK 'nın Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Deniz, "Süreç büyük bir hassasiyet ile devam ediyor" dedi.

DHA’ya Kuzey Irak'ın Zaho kentinde açıklama yapan Ahmet Deniz, PKK'nın silahlı güçlerinin dünden itibaren Türkiye'den çekilmeye başladığını söyledi. Geri çekilmenin PKK'nın silahlı kanadı olan HPG tarafından planlanıp büyük bir titizlik içerisinde uygulandığını belirten Ahmet Deniz, yola çıkanların henüz Kuzey Irak'taki kamplara ulaşmadığını söyledi.

ÇEKİLENLERLE İLGİLİ BASIN PROGRAMI DÜZENLENECEK
Ahmet Deniz, "Geri çekilmeye büyük önem veriliyor. Demokratik çözüm sürecinin önemli bir aşamasıdır. Bunun bazı kesimler tarafından fırsat olarak değerlendirilmemesi gerekir. Hakkari bölgesinde bu yönde girişimler var. Bizim gösterdiğimiz hassasiyetin Türkiye tarafından da gösterilmesi gerekir. Çözüm sürecinin sağlıklı işlemesi için bu şarttır" dedi.

PKK Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Deniz, bir hafta 10 gün içerisinde Irak tarafına geçen gruplar ile ilgili bir basın programı düzenlenebileceğini de sözlerine ekledi.

YENİ KAMP KURULACAK
Bu arada PKK'nın Türkiye sınırlarını terk edip Irak tarafına geçecek olan ve sayaları 1500 ile 2000 arasında olduğu belirtilen örgüt mensupları içinde mevcut kamplarda sıkıntı olacağı gerekçesiyle yeni kamp kurma çalışmaları başlattığı öğrenildi.

DHA- Ferit ASLAN


  http://www.radikal.com.tr/113282211328224

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Geri cekilmek mi? - IstNyIst

  AKP (cemaat) resmen ABD ve AB'nin kuklasi oldugu kanitlanmis oldu. Bati Suriye'deki savas'inda parali asker ihtiyacini PKK ile karsilamak istiyor bunun adi geri cekilme oluyor, ( Isgal'mi vardi Turkiye Cumhuriyetin ) analar aglamasi kilifi altinda. Silah birakan yok, adamlar Suriyede ABD ve AB icin olecek.

  ??? - vatansız albatros

  Haberlerden birinin okuyucu yorumlarında radikal okuru profilinden bahsedilmişti. Anladık ki Radikal'in okur profili "renkli dağlarda gerilla resmi" görünce içi neşe dolan okur imiş. Katilin adı gerilla oldu, bölücüler de neşe doldu.

  Gerilla - Baran Bargiran

  Gerilla fotoğrafları basında genellikle vahşi insalar olarak gösterilir(di).ama ben böyle temiz rengarenk ve dağlarla içiçe gösterilen PKK'lilerin fotoğraflarını görünce içime hep neşe dolar ..

  Kamp Dedikleri - RadikalGokhan

  Sinekler uçuşan iki ağacın gölgesi. 25 yıldır kamp kurmaya doyamadılar.