PKK kaçırdığı 3 gazeteciyi serbest bıraktı

PKK kaçırdığı 3 gazeteciyi serbest bıraktı
PKK kaçırdığı 3 gazeteciyi serbest bıraktı
PKK Mardin'in Nusaybin ilçesinde Anadolu Ajansı için çalışan 3 gazeteciyi kaçırdı. HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan başlattıkları girişimin ardından az önce yaptığı açıklamada "3 Muhabiri aldık, Kaymakamlığa gidiyoruz" dedi.

RADİKAL - Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde haber takibi yapan Anadolu Ajansı'nın 3 muhabiri, hendek ve barikatların bulunduğu Yenişehir Mahallesi'nde PKK 'lılar tarafından kaçırıldı.

Nusaybin ilçesinde haber takibi için bulunan Anadolu Ajansı'ndan muhabir Rauf Maltaş, kameraman Kenan Yeşilyurt ve foto muhabiri Onur Çoban'ın cuma günü hendek ve barikatların bulunduğu Yenişehir Mahallesi'ne gittikleri ve kendilerinden bir daha haber alınamadığı belirtildi. Gazetecilerin orada bulunan PKK'lılar tarafından kaçırıldığı ve bilinmeyen bir adrese götürüldüğü öğrenildi.

Nusaybin'de cuma günü kaçırılan Anadolu Ajansı muhabirleri Rauf Maltaş, kameraman Kenan Yeşilyurt ve foto muhabiri Onur Çoban, bugün öğle saatlerinde Nusaybin'de serbest bırakıldı.

Gazeteciler, Anadolu Ajansı ekibini HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan ve ilçedeki gazetecilerin yanında bıraktı. HDP Milletvekili Atalan, serbest bırakılan gazetecilerle birlikte Nusaybin Kaymakamlığı'na gitti. Milletvekili Atalan, "Şimdi onları teslim alıyoruz. Kendilerine hiçbir baskı, darp ve herhangi bir şey yapılmadığını öğrendik" dedi. 

Bu arada PKK'lıların, serbest bıraktıkları gazetecilerin kamera ve fotoğraf makinelerine el koyduğu ortaya çıktı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik olayla ilgili "Mardin'de PKK'nın 3 Anadolu Ajansı muhabirini kaçırması alçakça bir eylem. Gazetecileri hedef alarak terörün gerçek yüzünü örtbas etmeye çalışıyorlar" açıklamasını yaptı.
(DHA)