PKK kaçırdığı 4 işçiyi serbest bıraktı

PKK kaçırdığı 4 işçiyi serbest bıraktı
PKK kaçırdığı 4 işçiyi serbest bıraktı
Siirt'in Pervari İlçesi Belenoluk Köyü'nde dün akşam inşaatı süren yeni jandarma karakol binasını bomba ile tahrip eden PKK'lı bir grup tarafından kaçırılan 4 işçi, gece geç saatlerde serbest bırakıldı.

SİİRT - Siirt'in Pervari ilçesi Belenoluk Köyü'nde yapımı süren jandarma karakol inşaatına dün akşam saat 21.00 sıralarında giden bir grup PKK 'lı terörist, inşaatta çalışan işçileri silah tehdiyle etkisiz hale getirdi. PKK'lılar yanlarında getirdikleri patlayıcıları karakol inşaatının çeşitli yerlerine yerleştirerek, infilak ettirdikten sonra 4 işçiyi yanlarına alarak dağlık alana doğru kaçtı.

PKK'lılar, kaçırdıkları işçileri Belenoluk ve Söğütönü köyü arasında geç geç saatlerde serbest bıraktı. Pervari İlçe Jandarma Komutanlığına giden işçilerin ifade işlemlerinin sürdüğü belirtildi.


TURAN KOYUNCU / DHA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Akşam

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  silah

  http://www.radikal.com.tr/115061111506112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kalekol. karakola BASTA ! - seyhan62

  baris,çozum,çekilme,silahsiz siyaset te aykiri ve zittir,yeni insa kalekol ve karkollar,kùrt cografiyasinda kaki renkler asgariye çekilmeli,karkollar taburlar, kùrtlere ancak yasanilan vahseti hatirlatiyor,karkol ve taburlarin bahçelerinde,çevrelerinde insan kemikleri fiskiriyor!insanlar o donemin kabuslari ile uyaniyor daha,iskencelerin fiziki ve psikolojik tahribatlari halen ortadadir,ve kùrtler yeni karakol kale kol insatlari gorunce yeniden o gùnleri yasiyor,ciinleri tepelerine çikiyor !

  Derin Devlet - Gılgameş

  PKK ateşkes durumunun devam ettiğini açıklamışken bu haberlere kim inanır? Birileri yine işbaşında. Hiç bırakmadılar ki!