PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı

PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı
PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı
Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Fis köyü yakınlarında yol kesen bir grup PPK'lı tarafından kaçırılan 2 astsubay ile 2 uzman çavuş serbest bırakıldı.

2 astsubay ve 2 uzman çavuş, dün akşam saatlerinde ehliyet sınavı için gittikleri Bingöl’den Diyarbakır ’a dönmek için 2 araçla yola çıktı. Araçlar, Lice’nin Fis köyü yakınlarında teröristlerce durduruldu. 2 astsubay ve 2 uzman çavuşa kimlik soran teröristler, sivil kıyafetli 4 kişiyi etkisiz hale getirdikten sonra iki aracı da yaktı. Teröristler, 4 kişiyi yanlarına alarak gözden kayboldu.

Edinilen bilgiye göre kaçırılan 4 askeri personel, BDP il ve ilçe teşkilatı yöneticilerinin girişimiyle Duru Jandarma Karakol Komutanlığında Kaymakam Tunahan Efendioğlu'na teslim edildi.Sağlık durumları iyi olan 2 astsubay ve 2 uzman çavuşun Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına getirildikleri bildirildi.

ERDOĞAN: SÜREÇ KARŞITLARI YAPIYOR
Başbakan Tayyip Erdoğan , dün hastanede yatan şarkıcı Adnan Şenses’i ziyaret ettikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Diyarbakır’da kaçırılan askerler için şunları söyledi: “Zaten bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler. Hakkari eylemleri yine aynı şekilde sürece zarar vermek isteyenlerin attığı adımlar, yaptığı eylemler. Bunlar da onun bir benzeridir. Fakat her harükalerde tabii biz bu oyuna gelmeden sürece devam edeceğiz. Biran önce askerlerimizi bırakmaları.. Başka bir söylenecek bir söz yok.”


  http://www.radikal.com.tr/116517111651719

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kedi-Fare - UlunayGokce

  PKK kedi oldu Devlet ile fare gibi oynuyor...

  ... - LoremIpsum

  Bu kafayla biz anladik bu mesaji, umariz AKPde almistir mesaji..

  KÜRD HALKI - pispor

  Artık devletin infazlarına karşı kendi insiyatifini anında ortaya koymaktadır bu yüzden hükümetin çözüm sürecini hızlandırması gerekiyor bu askerlerin alı konulmasında rol oynayan yüksek ovadaki iki kürd insanın devletin polisi tarafından yargısız infaz edilmesine karşı halkın ortaya koyduğu bir eylemdir bunu PKK gerillasına yüklemek yanlıştır

  "süreç heval süreç" - very poco

  yüksekovada lice'de orda burda kürt öldürülünce sürece zarar gelmez ama 4 asker kaçırılınca ammaan sürece zarar vermeyin ha... bizim yöneticilerimiz ne zaman bu hale geldi, bu hale gelmelerine nasıl izin verdik ?

  Çok şükür... - hümanıstanbul

  Süreç sekteye uğrayacak diye yüreğim hopladı...Allah aşkına bu sürece zeval vermeyin...Ölümlere, gözyaşlarına meydan vermeyin...

  Korkmaya gerek yok - FALANFISTIK

  PKK, tutukldıklrı askerleri erken bırakması güzel bir gelişme tabi ama bırakmasa da korkulacak bir şey yok zira PKK bugüne kadar esir aldığı hiç bir askere zarar vermemiştir. Dağda cenevre kurallarını uygular PKK.

  Güzel gelişme - garigan

  Bir sorunun çözümü başka bir sorun çıkarmak degildir.Aksine sizin sorun dediginizin; çözüm gözüyle görüldügü günlere geri dönülmesine sebep olursunuz.Askerlerin serbest bırakılmasında bdp nin ortaya koyduğu irade çözüm için ne kadar kararlı olunduğunu konusundaki umutlarımızı yeşertti.Silahların sustuğu,ölümlerin hiç olmadığı zamanlarda birbirimizin acılarını paylaşacağımız günler yakındır.