PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı

PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı
PKK kaçırdığı dört askeri serbest bıraktı
Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Fis köyü yakınlarında yol kesen bir grup PPK'lı tarafından kaçırılan 2 astsubay ile 2 uzman çavuş serbest bırakıldı.

2 astsubay ve 2 uzman çavuş, dün akşam saatlerinde ehliyet sınavı için gittikleri Bingöl’den Diyarbakır ’a dönmek için 2 araçla yola çıktı. Araçlar, Lice’nin Fis köyü yakınlarında teröristlerce durduruldu. 2 astsubay ve 2 uzman çavuşa kimlik soran teröristler, sivil kıyafetli 4 kişiyi etkisiz hale getirdikten sonra iki aracı da yaktı. Teröristler, 4 kişiyi yanlarına alarak gözden kayboldu.

Edinilen bilgiye göre kaçırılan 4 askeri personel, BDP il ve ilçe teşkilatı yöneticilerinin girişimiyle Duru Jandarma Karakol Komutanlığında Kaymakam Tunahan Efendioğlu'na teslim edildi.Sağlık durumları iyi olan 2 astsubay ve 2 uzman çavuşun Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına getirildikleri bildirildi.

ERDOĞAN: SÜREÇ KARŞITLARI YAPIYOR
Başbakan Tayyip Erdoğan , dün hastanede yatan şarkıcı Adnan Şenses’i ziyaret ettikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Diyarbakır’da kaçırılan askerler için şunları söyledi: “Zaten bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler. Hakkari eylemleri yine aynı şekilde sürece zarar vermek isteyenlerin attığı adımlar, yaptığı eylemler. Bunlar da onun bir benzeridir. Fakat her harükalerde tabii biz bu oyuna gelmeden sürece devam edeceğiz. Biran önce askerlerimizi bırakmaları.. Başka bir söylenecek bir söz yok.”