'PKK karanlık çevrelerin kuklası oldu'

'PKK karanlık çevrelerin kuklası oldu'
'PKK karanlık çevrelerin kuklası oldu'

PKK lılar, karadan takviyeyi engellemek için Beytüşşebap a 5 kilometre uzaklıkta bulunan ve ilçeyi Şırnak-Uludere karayoluna bağlayan tek yol üzerindeki köprüyü havaya uçurdu.

Beytüşşebap saldırısına, siyasilerden sert tepkiler geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e yolladığı başsağlığı mesajında, “Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Hainlerin, millet olarak bizleri öfke ve nefrete sevk etme tuzaklarına asla düşmeyeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise açıklamasında, “Milletimize bu büyük acıyı yaşatanlar, bunun hesabını mutlaka vereceklerdir” ifadesini kullandı.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek de mesajında, “Türkiye terörle mücadelesinden asla taviz vermeyecek, eli silahlı terörist kalmayıncaya kadar mücadelesini yürütecektir” dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise NTV’deki açıklamasında BDP ’yi sert eleştirdi ve “BDP’lilerin milletin temsilcisi gibi hareket etmekten öte, terör örgütünün birer temsilcisi gibi eylem ve söylemler ortaya koyduğunu görüyoruz” dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli ise hükümete “Kandil yerle bir edilmelidir” diye seslendi.

Demirtaş rahmet diledi 
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise olaya vicdanlı ve ahlaklı bir yerden bakmak gerektiğini belirterek, “Beytüşşebap’ta yaşanan çatışmada yaşamını yitiren herkese Allah’tan rahmet, bütün yakınlarına, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Herkesin acısını paylaşıyoruz. Yaşanan bütün acılardan herkesin ders çıkarması gerekiyor” dedi.