PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum

PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum
PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum
PKK kurucularından Ali Haydar Kaytan, şarkıcı Serdar Ortaç'ın 'Ahmet Kaya olayında gaza getirildim' açıklamasını anlayabildiğini söyledi

Radikal.com.tr - PKK kurucularından Ali Haydar Kaytan Nuçe TV'ye uzun bir röportaj yaptı. PKK'nın kuruluş döneminden, "Kürdistan'da uygulanması gereken ekonomik model"e kadar çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Kaytan, çözüm sürecinin kendisini dayattığını belirtirken Serdar Ortaç'ı örnek verdi.
"Bu sorun bir biçimde çözülmeli. En gerici çevreler demeyeyim, şovenizmle en çok koşullandırılan, şartlandırılmış çevrelerde bile böylesine bir yaklaşım var. Artık çözülmek zorunda. Serdar Ortaç örneğinde görüldüğü gibi bir aldatılmışlık duygusu da oluşuyor, gerçekle buluşunca... Evet, gerçekten de öyle. O insanın sözlerinden çıkarılan sonuçlar var. Kullandığı kelimeler gerçekten anlamlıydı. Dolduruşa getirilmek" şeklinde konuşan Kaytan, "Kürt sorunu Türkiye ’deki tüm sorunların anası. Dolayısıyla Türkiye’deki demokrasi sorununun çözümü gerçekten de Kürt sorununun çözümüne bağlı. Bütün sorunların gelip kör düğüm olduğu nokta Kürt sorunudur. Kürt sorununu çözmeden demokrasinin kapısını aralayamazsınız" dedi.
Serdar Ortaç geçen hafta Popstar programında, Ahmet Kaya'ya Magazin Gazetecileri Derneği ödül gecesinde gerçekleştirilen saldırıdaki rolü nedeniyle pişman olduğunu söyleyerek, "Beni gaza getirdiler" demişti.