PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum

PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum
PKK kurucusu Kaytan: Serdar Ortaç'ı anlıyorum
PKK kurucularından Ali Haydar Kaytan, şarkıcı Serdar Ortaç'ın 'Ahmet Kaya olayında gaza getirildim' açıklamasını anlayabildiğini söyledi

Radikal.com.tr - PKK kurucularından Ali Haydar Kaytan Nuçe TV'ye uzun bir röportaj yaptı. PKK'nın kuruluş döneminden, "Kürdistan'da uygulanması gereken ekonomik model"e kadar çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Kaytan, çözüm sürecinin kendisini dayattığını belirtirken Serdar Ortaç'ı örnek verdi.
"Bu sorun bir biçimde çözülmeli. En gerici çevreler demeyeyim, şovenizmle en çok koşullandırılan, şartlandırılmış çevrelerde bile böylesine bir yaklaşım var. Artık çözülmek zorunda. Serdar Ortaç örneğinde görüldüğü gibi bir aldatılmışlık duygusu da oluşuyor, gerçekle buluşunca... Evet, gerçekten de öyle. O insanın sözlerinden çıkarılan sonuçlar var. Kullandığı kelimeler gerçekten anlamlıydı. Dolduruşa getirilmek" şeklinde konuşan Kaytan, "Kürt sorunu Türkiye ’deki tüm sorunların anası. Dolayısıyla Türkiye’deki demokrasi sorununun çözümü gerçekten de Kürt sorununun çözümüne bağlı. Bütün sorunların gelip kör düğüm olduğu nokta Kürt sorunudur. Kürt sorununu çözmeden demokrasinin kapısını aralayamazsınız" dedi.
Serdar Ortaç geçen hafta Popstar programında, Ahmet Kaya'ya Magazin Gazetecileri Derneği ödül gecesinde gerçekleştirilen saldırıdaki rolü nedeniyle pişman olduğunu söyleyerek, "Beni gaza getirdiler" demişti.


  http://www.radikal.com.tr/112835811283585

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Feda - celal103

  Serdar Ortaca kadar indirgediysek Kurt sorununu o zaman Kurt sorunu "cozuldu".Bitti derken asik olacagiz katilimize.

  sapkalar degisti - siradan vatandas

  turklerin kurtlere yumasamasi nihayetinde kurtlerin turklere yumusamasinin on ayagi olmaya basladi (umit ediyorum). bu vatandas ciksin bol bol konussun bence, bir turk olarak ben ayni yorumu yaptigimda eksi (begenmedim) oylari aldimdi. asabilirsek onunuzdeki yapay engelleri sicak sevgiye daha cabuk ulasabiliriz.

  Sok edici - stoll

  Bizler tabiiki serdar ortaci anliyoruz.onu ve onun gibi düsünen kiskirtilan,doldurulan milyonlarca insan var.bu insanlar belli bir politika sonucu bu hale geldiler.kilicdarogluna kamer gence ne demeli.varligini,etnik kimligini,inancini vede dilini bilerek,carpitarak inkar ediyorlar.Bunlara dersimin kürt alevileride oy veriyor.inanin soktayim.alevilerin düstügü durum hazin vericidir.

  Empati - fonksiyonel

  Ortaç özeleştirisini yapmış. Ortaç'ın özeleştirisine bakıp ta. Seri cinayetler müdavimi bir örgütün başı ile empati yapma gereksinimim yok. Ola ki yaşımdan çok bir cinayet sürecinin içerisinde olsaydım, o zaman. Onunla aynı frekanslarda olabilirdik. Şu anda karıncayı ezmekten imtina eden biri olarak onunla empati sürecine girecek kimse bu toplumdan çıkmaz. Çıkan varsa da, onlar kendini sorgulasın. Bilinçaltlarında seri cinayetlerden bir özgürlük mitolojisi çıkardılar diye.

  BİRBİRİMİZİ ANLAMALIYIZ - irfanyal

  Hepimizi yapıcı, anlayışlı ve hoşgörülü davranacağımız günler bekliyor. Yaşanan kötü şeyleri unutmalı, gelecek güzellikleri yaşamaya hazır olmalıyız. Saygılarımla