PKK markette yakalandı

Maçka ilçesinde bir markette alışveriş yaparken şüphe çekince kimlik kontrolü yapılan üç PKK'lı polisle çatışmaya girdi. İki polisi yaralayan PKK'lılardan birisi öldürüldü, diğeri ise sağ olarak yakalandı.
Haber: TEKİN ATAY / Arşivi
ALİ UZUN / Arşivi

TRABZON - Maçka ilçesinde bir markette alışveriş yaparken şüphe çekince kimlik kontrolü yapılan üç PKK'lı polisle çatışmaya girdi. İki polisi yaralayan PKK'lılardan birisi öldürüldü, diğeri ise sağ olarak yakalandı. Üçüncü kişi kaçmayı başardı.
Önceki gün saat 21.00'de Maçka Emniyet Müdürlüğü'ne 50, Jandarma Komutanlığı'na ise 100 metre uzaklıktaki Bormar Alışveriş Merkezi'ne gelen üç kişiden ikisi içeri girdi, biri dışarıda bekledi. İki kişi, spor ayakkabı, kazak, gömlek ve iç çamaşırı alarak 300 YTL tutan hesabı nakit ödedi. Şahıslardan şüphelenen çevredekilerin ihbarı üzerine alışveriş merkezine polis ekibi gönderildi.
Kimlik sordu, başından vuruldu
Komiser Yardımcısı Tolga Doğruel, şüphelilere kimlik sorunca biri belinden çıkardığı tabancayla ateş etti. Kurşun Doğruel'in başını sıyırırken, iki saldırgan binanın üçüncü katına çıktı. Yaralı Doğruel'in takip ettiği iki kişi pencereden atlamak istedi, ancak yüksek olduğunu görüp merdivenlere yöneldi. Dışarıda bekleyen üçüncü zanlı da kapıda bekleyen polislere ateş etti. Kargaşa sırasında bir şüpheli hızla ormanlık alana kaçarak izini kaybettirdi.
İki saldırgan ise ara sokaklara kaçtı ve çalılık bir alana saklandı. Gece saat 00.30 sıralarında kuşatılarak çembere alınan çalılıktaki iki PKK'lı güvenlik güçlerine ateş açtı. Polis memuru Ekrem Çakmak karnına isabet eden bir kurşunla yaralandı. Sabaha kadar nokta görevi tutarak çalılık alanı kıskaca alan güvenlik güçleri dün saat 05.45'te harekete geçti. Operasyonda zanlılardan biri öldürüldü, diğeri ise sağ olarak yakalandı. Polis ölen kişinin Suriye uyruklu oludğunu belirtti.
Belediye önünde toplanan yaklaşık 100 kişi 'Serhat' kod adlı 25 yaşındaki Sinan Gencer'i linç etmek istedi. Polis öfkeli kalabalığı durdurmak için havaya ateş açtı.
İki buçuk kilo C-4 bulundu
Maçka İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Gencer, kısa süre sonra yine zırhlı araçla kırsal alana götürüldü. Burada Gencer'in gösterdiği yerde gizlenmiş halde 2.5 kilo C-4 plastik patlayıcı, iki adet Kalaşnikof tüfek, bir el bombası, elbiseler ve yiyecek maddeleri bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7554567554560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.