PKK, Öcalan'ın mektubuna yanıtını gönderdi

PKK, Öcalan'ın mektubuna yanıtını gönderdi
PKK, Öcalan'ın mektubuna yanıtını gönderdi
Abdullah Öcalan'ın Kürt sorununun çözümü için gönderdiği mektubu değerlendiren KCK, mektubun yanıtını gönderdiklerini açıkladı.

PKK ’nın Kandil ’deki yöneticisi ve KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan Öcalan ’ın çözüm sürecinde atılacak adımlarla ilgili kendilerine gönderdiği mektuba yanıt verdi.

Karayılan ANF'ye yaptığı açıklamada, "Hareketimizin yetkili karar organları olan kurumların toplantılarını gerçekleştirdik. Daha önceden de ifade ettiğimiz bazı kaygıları taşımakla birlikte, eğer işler ters dönerse bölgesel avantajları ve taktik performansın başarı kazanabileceğine olan inancımızı da korumakla birlikte, Önderliğimizin ortaya koymuş olduğu stratejik perspektifin daha doğru olduğunu, buna çok güçlü bir biçimde katılmanın kararlaşması ve iradeleşmesi oy birliğiyle gerçekleşmiştir.

Fakat giderilmesi gereken bir takım kaygı ve pürüzler de vardır. Bu anlamda biz, geliştirdiğimiz tüm toplantılarda net bir biçimde Önderliğin ortaya koyduğu perspektifin doğru olduğuna ve katılacağımıza dair karar kılmış bulunuyoruz; ancak bir takım görüş ve önerilerimizi de cevabı mektubumuzda sunmuş bulunmaktayız" dedi.


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Murat Karayılan

  ,

  Kandil

  ,

  Öcalan

  ,

  oy

  http://www.radikal.com.tr/112530011253002

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HERŞEY NET VE AÇIK - pispor

  eksileri ve artıları ile Kürd sorunu ortada.Lafın özü "Rahmetli Barış Manço nun" deyimi ile işte hendek,ya atlarsın ya da öyle bir düşersinki.Bu ülke Süriyeden beter olur.

  poker - karayel1965

  müzakerelerin halka acik yapilmamasi bende süphe yaratmasina yol aciyor,neyin nasil olacagini aci yada sevindirici olmasi önemli degil 90 yillik sorunun cözümü herkesin menfaatine olacagini düsünüyorum.müzakereler bana poker oyununu cagristiriyor,masada öcalan,kandil,avrupa,bdp ve mit var oyunu yöneten erdogan,türkiye halki ve medyasi seyirci.bilirsiniz oyunda fazla konusulmaz,seyirciler sus pus olmak zorunda.erdogan tecrübeli oyuncusuna(mit)güveniyor,diger oyuncularin birbirine rest cekmesini umutluyor olmadi arkasindaki sinirsiz sermayesiyle blöften rest ceker ve bütün türkiye kaybedecektir.