PKK Palu'da şantiye basıp araçları yaktı

PKK Palu'da şantiye basıp araçları yaktı
PKK Palu'da şantiye basıp araçları yaktı
Elazığ'ın Palu İlçesi kırsal kesiminde bulunan demiryolu şantiyesini dün gece basan bir grup PKK'lı, 4 aracı yaktıktan sonra kaçtı.

ELAZIĞ - Elazığ'ın Palu İlçesi kırsal kesiminde bulunan demiryolu şantiyesini dün gece basan bir grup PKK 'lı, 4 aracı yaktıktan sonra kaçtı.

Palu'nun Arındık Köyü Hora Deresi Mevkii'nde Elazığ-Bingöl demiryolunu yenileme çalışması yapan özel bir firmanın şantiyesi dün gece bir grup PKK'lı tarafından basıldı. Silah tehdidi ile işçileri etkisiz hale getiren PKK'lılar, şantiyede bulunan 3 beton mikseri ile 1 kamyonu ateşe verdikten sonra kaçtı. Araçlar kullanılamaz hale gelirken, kaçan PKK'lıları yakalamak için bölgede operasyon başlatıldı.

Şahismail GEZİCİ / DHA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Bingöl

  ,

  Gece

  ,

  operasyon

  ,

  silah

  http://www.radikal.com.tr/115102311510235

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçeğin ta kendisi - gerçeğin peşinde

  Bölgede çalışan bir mühendis olarak yazıyorum. Olay gerçektir. PKK'lılar şantiye yönetiminden defalarca haraç istemiş, alamayınca da araçlar yakılmıştır. Ayrıca PKK'lılar bölgeden ayrılırken yanlarında 1 tane beton mikseri operatörünü de rehin almışlardır.

  Ne O? - Clear

  Terk edişe ara verildikten sonra,eylemsizliğe de mi ara verildi? Yoksa yine "hakim olunamayan münferit gruplar" ayakları mı?

  BU PKK İŞİ DEĞİL - pispor

  her olayı PKK yaptı demekte doğru değil PKK emir komuta ile hareket eden bir gerilla örgütüdür Ben bunu PKK yapmadığına eminim ama PKK yı çatıştırmak için ateş kesi bozmak için bir sürü insan bunu provoke etmek için can atan kesimler var

  .. - isakent

  Hukumet derhal istifa etmeli acz icindeler bu adamlara güvenilmiyecegi asikar bunlara güvenip nasıl yola çıkarsın yani gitmişlerdi eylemsizlik hani görüsmeleri sonlandırıp devlet oldugunuzun farkına varın

  Bırakın bu işleri - Gılgameş

  Ben yerinizde olsam ..... yaptığı iddia edildi derdim. Nedeni çok basit. Radikal'in birli kirliliğinin bir parçası olmaması lazım. Bugün bir gazete olarak yapabileceği en sorumlu davranış şekli budur.