PKK: Tunceli saldırısı kontra işi

PKK: Tunceli saldırısı kontra işi
PKK: Tunceli saldırısı kontra işi
PKK dün Tunceli'de bir köye yapılan saldırıyla ilgili; "Dün Tunceli'ye bağlı Kanoğlu köyünde gerçekleştirilen saldırı kontra birlik tarafından gerçekleştirilmiştir" açıklaması yaptı.

PKK 'ya yakın bir internet sitesinden yapılan açıklamada, dün Tunceli 'de bir köye yapılan saldırıyla ilgili; "Dün Tunceli'ye bağlı Kanoğlu köyünde gerçekleştirilen saldırı kontra birlik tarafından gerçekleştirilmiştir" ifadelerine yer verildi. (DHA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  PKK

  ,

  Tunceli

  ,

  saldırı

  ,

  Birlik

  http://www.radikal.com.tr/113955411395549

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eksik söz yalandır - Alper1987

  Ey Radikal... Sen buraya iki satırı aşmayan bir haber ekliyorsun. Haber içeriği gündem için çok mühim. Gel gör ki PKK'den yapılan açıklamada kilit kavram olan "kontra" nın anlamını insafa bırakıyorsun. Madem terminolojik bir kelime kullanacaksın Türkiye'de KONTRA ne anlama gelir onu da yazacaksın. Kontra dediğin devletin illegal tarafıdır. Savaş bitmesin dileyendir bu işten ekmek yiyendir. Bunu yazmadan iki satır haberle kafa bulandırma. Ya da bu haberi hiç verme daha iyi

  pkk:tunceli saldırısı kontra hk. - fgemak

  eğer bu olayı pkk kabul etmiyorsa güvenlik güçleri ile BDP temsilcileri el birliği ile bu oyunun faillerini araştırıp bulup gereken cezayı vermeleri gerektiğini düşünüyoruz.

  yeni senaryo - MMSARI

  Birleri bu çekilmeden rahtsız oldu sanırım silah pazarı olabilir veya başka ticari kaygısı olanlar şu açıktır ki sönmek üzere olan ateşi yeniden yakmak istiyenler var pkk yapmadık diyorsa bu araştırmak gerek yeni bir senaryo başlamak üzere.Hükümetin kısa bir zaman önceki tavrı ve şimdiki tavrı,dünkü söylemlerle bügünkü söylemler de buna işaret.

  Bi durun - mgalois

  Kürt hareketi bir kaç küçük yürüyüş dışında Gezi direnişlerine bile son dönem çekilme süreci zarar görmesin diye katılmamışken, PKK tutup da böyle bir saldırıyı yapacak kadar salak bir örgüt değil. Ama bu kontra örgüt kimindir? Devletin bu işte parmağı varsa, yine kirli oyunlar dönüyor demektir.

  Mehmet Ağar nerede? - ergezene

  Bu hafta benzer içerikte iki haberin altına yazdığım iki yorumda bu soruyu sormuştum ve nedense ikisi de yayınlanmadı ilgili haberlerin altında. Yine soruyorum: Mehmet Ağar nerede? Ne yapıyor şu an? Merak ettim. Kontrgerilla deyince çağrışım yapıyor da bende?

  Kendiniz Halledin. - Clear

  O zaman kontra birliğinizi kendiniz halledin.Bunun sorumluluğu size düşer.Eğer TSK halletmeye kalkarsa "Barış sürecine suikast" diye ayağa kalkarsınız,belki de bunu yapmaya çalışıyor o kontra birlik dediğiniz...Barış sürecinin sekteye uğramasını istemiyorsanız,siz de üstünüze düşeni tam yapmak zorundasınız.Sadece "ben yapmadım" demek yetmez.Bunu anlamak için,alim mi olmak gerek? Onlar "bilmem kim",bizimle paralel değil,demek yeterli mi? Madem muhatap sizsiniz,hariçten gazel okumaya kalkanları saf dışı edin ve muhatap olarak sadece siz kalın.Tersi olsa,çekilen gruplardan birine,talimat dinlemeyen küçük bir askeri tim saldırsa,"onlar karşıt düşünceli ve emir dinlemeyen küçük bir grup" dense ve de üstelik bu grup yakalansa ve mahkemeye verilse bile,siz gene ne diyeceksiniz? Verilen sözler tutulmadı,aldatıldık,demeyecek misiniz? Koskoca devlet,süreci baltalamamak için,TSK iç tüzüğü değişikliğine giderken,sizin bu mazeretiniz çok hafif ve komik kalmıyor mu?

  Dırtttt! - fonksiyonel

  Pkk gibi özü bir, sözü bir örgüt açıklama yaptıysa. Ferahladık, rahatladık. Böyle, mukaddes bir örgüte çamur atanları kedi cırmalasın, at tepsin. Un imal eder örgüt, uyuşturucu ile uğraşıyor derler. İnsanların üzerine kırmızı boya sürer, katletti diye asparagas haberler çıkar. Bırakın şu Tanrı'nın kutsal elinin değdiği mübarekler üstü örgütü! Dırttt!