PKK yol kesip çocuk rehin aldı

PKK yol kesip çocuk rehin aldı
PKK yol kesip çocuk rehin aldı
Hatay'da PKK yolunu kestiği ailenin çocuğunu rehin aldı, karşılığında ise erzak istedi.

HATAY - Hatay'da yol kesen PKK 'lılar bir çocuğu rehin aldı. Anne ve babasına bin lirayla içinde undan bulgura, sucuktan, çikolata ve sakıza kadar çok sayıda malzemenin yer aldığı listeyi veren PKK'lılar, ailenin erzakları getirmesinin ardından çocuğu bıraktı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 7 Eylül 'de Hatay'ın İskenderun ilçesi Sarıseki beldesinin doğusundaki Dahar Yaylası mezarlık mevkisinde A.K'nın kullandığı ve içinde eşi İ.N.K ve oğlu M.K'nın bulunduğu araç, PKK mensubu 4 kişi tarafından durduruldu.

Çocuğu rehin alan PKK'lılar, anne ve babaya bin lira ile erzak ve malzeme listesi verdi. PKK'lılar  aileden listedeki 100 kilogram un, 25 kilogram bulgur, 25 kilogram pirinç, 25 kilogram makarna, 5 kilogram sucuk, 1 kilogram tütün, 5 kilogram domates, 4 paket tuz, 4 adet 2,5 litrelik kola, 10 kilogram zeytin, 9 kilogram peynir, 1 mekap ayakkabı, 5 kilogram zeytinyağı, 1 ağaç testeresi, 1 keser, naylon muşamba, 1 kutu sakız, 1 kilogram sarımsak, 2 kilogram soğan, 1 kilogram çay, 50 ekmek, 3,5 kilogram helva ve 5 kilogram çikolatayı almalarını istedi.

Araçla giderek istenilen erzak ve malzemeyi temin eden aile bunları terör örgütü mensuplarına verdi. PKK'lılar getirilen malzemeleri almalarının ardından çocuğu serbest bıraktı.

Olayın ardından Hatay Valisinin oluruyla 2 jandarma özel harekat timi, aynı gün akşam saatlerine kadar Dahar yaylasına çıkış noktalarında keşif ve gözetleme yaptı.  Güvenlik güçleri PKK'lılara ait herhangi bir ize rastlamadı" denildi. (AA)