PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!

PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!
PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!
KCK Yürütme Konseyi üyesi Şengali: Bazı gençler bir takım şeyler yapmış olabilir. Ancak bunların uzaktan yakından PKK ile bağlantısı yok

Radikal.com.tr - PKK ’nın Cizre’de kontrol noktası kurduğuna ilişkin iddiaları değerlendiren KCK Yürütme Konseyi üyesi Zeki Şengali, “PKK’nın Cizre’de kontrol noktası kurduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Biz sürecin ruhuna uygun hareket ediyoruz. Bizim Cizre’de kontrol noktamız yok. Bazı gençler bir takım şeyler yapmış olabilir. Ancak bunların uzaktan yakından PKK ile bağlantısı yok” dedi.

'AMAÇ SÜRECİ TIKAMAK'

Nuçe TV’ye konuşan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zeki Şengali, PKK’nın önüne koyduğu plan ve çerçeve dahilinde çalışmalarını yürüttüğüne de dikkat çekti. “Ancak bazı özel savaş haberleriyle PKK’nın kontrol noktası kurduğu iddia ediliyor. Bu bizim güçlerimizin yaptığı bir şey değil” diyen Şengali, bu durumun abartılarak, süreci tıkatmanın bahanesi haline getirilmek istendiğini vurguladı.

Şengali geri çekilme sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. PKK güçlerinin önemli bir kısmının geri çekildiğini kaydeden Şengali, “Kalan gruplar ise çekilme sürecindedir, gruplar yoldadır. Ancak devlet tarafından pratik adımlar atılmıyor, operasyonlar bazı yerlerde devam ediyor. Bu durum devam ederse inançsızlığa yol açar. Biz hükümet tarafından pratik adımların atılmasını bekliyoruz. Biz sürecin birinci aşamasında üzerimize düşen herşeyi yaptık. Ancak sürecin iki taraflı yürümesi gerekiyor” dedi.


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Hükümet

  ,

  Cizre

  ,

  Pratik

  ,

  İddia