PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!

PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!
PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!
KCK Yürütme Konseyi üyesi Şengali: Bazı gençler bir takım şeyler yapmış olabilir. Ancak bunların uzaktan yakından PKK ile bağlantısı yok

Radikal.com.tr - PKK ’nın Cizre’de kontrol noktası kurduğuna ilişkin iddiaları değerlendiren KCK Yürütme Konseyi üyesi Zeki Şengali, “PKK’nın Cizre’de kontrol noktası kurduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Biz sürecin ruhuna uygun hareket ediyoruz. Bizim Cizre’de kontrol noktamız yok. Bazı gençler bir takım şeyler yapmış olabilir. Ancak bunların uzaktan yakından PKK ile bağlantısı yok” dedi.

'AMAÇ SÜRECİ TIKAMAK'

Nuçe TV’ye konuşan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zeki Şengali, PKK’nın önüne koyduğu plan ve çerçeve dahilinde çalışmalarını yürüttüğüne de dikkat çekti. “Ancak bazı özel savaş haberleriyle PKK’nın kontrol noktası kurduğu iddia ediliyor. Bu bizim güçlerimizin yaptığı bir şey değil” diyen Şengali, bu durumun abartılarak, süreci tıkatmanın bahanesi haline getirilmek istendiğini vurguladı.

Şengali geri çekilme sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. PKK güçlerinin önemli bir kısmının geri çekildiğini kaydeden Şengali, “Kalan gruplar ise çekilme sürecindedir, gruplar yoldadır. Ancak devlet tarafından pratik adımlar atılmıyor, operasyonlar bazı yerlerde devam ediyor. Bu durum devam ederse inançsızlığa yol açar. Biz hükümet tarafından pratik adımların atılmasını bekliyoruz. Biz sürecin birinci aşamasında üzerimize düşen herşeyi yaptık. Ancak sürecin iki taraflı yürümesi gerekiyor” dedi.


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Hükümet

  ,

  Cizre

  ,

  Pratik

  ,

  İddia

  http://www.radikal.com.tr/1139377113937711

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elime taş geldi... Kundurama kum doldu...falan.. filan...feşmekan... - Barnabycik

  Kara kedi nerede? Ağaca çıktı.Ağaç nerede? Balta kesti.Balta nerede. Suya düştü...vs...vs... Belki onların da eline taş filan çarpmıştır, kim bilir... Böyle görüntüler ve ardından gelen saçma açıklamalar çözüm sürecini baltalar, benden söylemesi...

  Çözüm-leme ve Çözülme süreci süreci - erenirmak

  Çözüm anlaşma uygar insanlar arasında olur... Bir tarafta haydutlar bir tarafta despotlar...Bir tarafta aklını yarı deli bir teroriste kiraya vermiş siyasetçiler. Tuvalete gitmeyin dese gitmeyecekler...Diğer tarafta mevsime göre fikir değiştiren siyaset dün ak dediğine bugun kara diyenler. ilim bilim bilgi sevgi dışarıda kalmış. Korkarım bu süreç başarısızlıkla sonuçlanıp çözülme süreci olacak.

  Dıttt! - fonksiyonel

  Hemen çamur atmayın örgüte. Onların bir yarısı, fildişi kulelerinden getirilmiş örgüt sempatizanları. Kendi ülkelerinin ulusal halk oyununu icraa ediyorlar. Yaptıkları yol kesme, haraç alma, şantiye şefini kaçırma da bu halk oyunun ritüelleri. Ne art niyetlisiniz, ne kem gözlüsünüz. 70 defa zemzem suyunda yıkanmış örgüte kara çalıp, 75 miyon Türkiye, 6 milyar dünyada vebal sahibi oluyorsunuz! Dıttt!

  Olmadı, hiç olmadı! - serdengectiali

  Tam da ülkemizdeki demokrasi mücadelesinde Kürtleri yanımızda görüyoruz, hak için, hukuk için, demokratik bir düzen için beraber çalışabileceğiz derken sergilenen bu ortadoğuya özgü maskeli terörist görüntüleri yakışmamış hiç. Kürtlerin gerçekte ne istediği sözde değil, davranışlarda da görülmelidir. Malum ülkemizde artık sadece lafla peynir gemisi yürümüyor. Öyle haberim yoktu gibi ayakları bırakıp sert tepki göstermek gerekirdi böylesi antidemokratik, ilkel davranışlara..

  Sizi size bıraksak sizden bir şey kalmaz - PAN-ZEHİR

  Haberimiz yok denmiş,polis müdahale ettiğinde ve bir kaç genç daha öldüğünde haberiniz olur merak etmeyin.Adamlar tişört bastırmış, organize bir eylem ve sizin haberiniz yok haa....Çok meraklısınız zaten böyle şovlara, sizi size bıraksak 1 senede birbirinizi boğazlarsınız.Zaten bir kavga edince her iki ileden 4 kişi mefta. Bir de PKK'lılara tavsiyem, Türkiye'den 100 kişiyi kameralar eşliğinde çekiliyorlar izlenimi vermek için dışarı çıkarmak bir şey yapmak değildir.

  hay allah - gazetey

  başbakanın haberi yok, valinin haberi yok, polisin haberi yok, asker dersen ne yapıyor belli değil. memlekte allaha emanet. sonum hayırlı olur inşallah. Bozmayın fiyakasını. Başbakan halen camide içki içildiğini ispat etmekle meşgul.

  pkk yanlis yapiyor! - mhmtthr

  Hic bir antlasma yapilmadan, bir anayasal guvence alinmadan sadece verilen sozlerle hayati kararlar alinirsa sonuc bu olur! Devleti, hukumeti baglayacak hicbir sey yok cunku. Mit gorustu! Istihbarat orgutleri herkesle goruusr! Zaten bu denildi de!... Simdi yalvar, yakar hukumet adim atsin. Bu isler Erdoganin guvence benim demesi ile olmuyor iste! insallah bu provakasyonlar surec zedelenmeden atlatílir ve yine eski gunlere donulmez!