PKK'dan düğün konvoyuna propaganda

PKK'dan düğün konvoyuna propaganda
PKK'dan düğün konvoyuna propaganda
Tunceli-Ovacık İlçesi karayolunu 25'inci kilometresindeki Venk Köprüsü yakınlarında ulaşıma kapatan yaklaşık 15 kişilik kadın ve erkekli PKK'lı grup, yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolculara kimlik kontrolü yaptı. Yolcular arasında bir düğün konvoyu da vardı.

RADİKAL - Tunceli'de Ovacık karayolunu kesen PKK ’lılar kimlik kontrolü yaparken, tüm yolcuları bir halka etrafında toplayarak propaganda yaptı. PKK'lıların durdukları bir aracın içinde gelin ve damat olması dikkat çekti. Bazı kişilerin cep telefonları ile fotoğraf çekip kayıt yaptıkları görülürken, örgüt üyeleri üç aracı ateşe verdikten sonra bölgeden ayrıldı.
Tunceli-Ovacık İlçesi karayolunu 25’inci kilometresindeki Venk Köprüsü yakınlarında ulaşıma kapatan yaklaşık 15 kişilik kadın ve erkekli PKK’lı grup, yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolculara kimlik kontrolü yaptı.Yaklaşık 300 aracı durduran PKK’lılar, birçok yolcu ve sürücüyü bir araya toplayıp örgüt propagandası yaptı. Yol kesen grubun sorumlusu olan ’Sarya’ isimli silahlı kadın PKK’lının, örgüt propagandası yaptıktan sonra karayolundan gece geçişlere izin vermeyeceklerini söylediği öne sürüldü.


Kadın PKK’lının açıklamalarda bulunduğu sırada birçok yolcunun ise ellerindeki cep telefonları ile fotoğraf çekip kayıt yaptıkları dikkati çekti.

Yol kesme eylemi sırasında Avrupa’da yaşayan ve Ovacık’a giden Diyar isimli türkücüye de PKK’lılar türkü okuttu. PKK’lılar daha sonra Özel İdare Genel Sekreterliği ile TEDAŞ İl Müdürlüğü’ne ait toplam 3 otomobili ateşe verip yaktı. PKK’lı grup saat 21.00 sıralarında bölgeden ayrıldı. (Ferit DEMİR/TUNCELİ/DHA)