PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!

PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!
PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!
Amanos Dağları'ndaki PKK'lılar, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'ne bağlı Tohtak Yaylası'nda orman kesiminde çalışan bir işçiye para vererek erzak aldırdı. PKK'lılar kendilerine iki kez erzak getiren işçiyi 700 dolar vererek gönderdi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, PKK mensubu 4 kişi, 21 Eylül ’de saat 10.30 sıralarında Dörtyol İlçesi’ne bağlı Kapılı Köyü Tohtak Yaylası Yaylak Mevkiinde, orman kesim işinde çalışan bir kişiye,1230 TL ile bir erzak ve malzeme listesi verdi. İsmi açıklanmayan vatandaş, verilen parayla istenen malzemeleri Dörtyol’dan satın alıp, saat 18.00 sıralarında söz konusu kişilere teslim etti.

ORMANLIK ALANDA İZLERİNİ KAYBETTİRDİLER
PKK'lılar, bir gün sonra yine aynı bölgeye gelerek söz konusu kişiye, bu kez 600 dolar vererek malzeme listesi verdi. Malzemeleri yine alıp teslim eden vatandaşa, PKK’lılar 700 dolar vererek ormanlık alana giderek izlerini kaybettirdi. 4 Ekim’de Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen kişi, olayla ilgili bilgi verdi. Jandarmanın gösterdiği fotoğrafları inceleyen vatandaş, PKK'lılardan birinin Mazlum-Palu kod adlı İskender Doğruer olduğunu iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha)