PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!

PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!
PKK'dan erzak ödülü: 700 dolar!
Amanos Dağları'ndaki PKK'lılar, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'ne bağlı Tohtak Yaylası'nda orman kesiminde çalışan bir işçiye para vererek erzak aldırdı. PKK'lılar kendilerine iki kez erzak getiren işçiyi 700 dolar vererek gönderdi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, PKK mensubu 4 kişi, 21 Eylül ’de saat 10.30 sıralarında Dörtyol İlçesi’ne bağlı Kapılı Köyü Tohtak Yaylası Yaylak Mevkiinde, orman kesim işinde çalışan bir kişiye,1230 TL ile bir erzak ve malzeme listesi verdi. İsmi açıklanmayan vatandaş, verilen parayla istenen malzemeleri Dörtyol’dan satın alıp, saat 18.00 sıralarında söz konusu kişilere teslim etti.

ORMANLIK ALANDA İZLERİNİ KAYBETTİRDİLER
PKK'lılar, bir gün sonra yine aynı bölgeye gelerek söz konusu kişiye, bu kez 600 dolar vererek malzeme listesi verdi. Malzemeleri yine alıp teslim eden vatandaşa, PKK’lılar 700 dolar vererek ormanlık alana giderek izlerini kaybettirdi. 4 Ekim’de Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen kişi, olayla ilgili bilgi verdi. Jandarmanın gösterdiği fotoğrafları inceleyen vatandaş, PKK'lılardan birinin Mazlum-Palu kod adlı İskender Doğruer olduğunu iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/115419611541968

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  nasıl döner bu değirmen? - Blgekltgn

  İyi de nerden geliyo bu değirmenin suyu? İnanılan şey için mücadeleyi anlarım, mücadele ederken şiddete başvurmayı, masum kanı akıtmayı anlamam.Gerçi baktığınız da Reyhanlı da masum kanını akıtan pkk değildi, insanı kime nasıl güveneceğini şaşırtır bu denge, değirmenin suyunu sağlayanın da amacı budur muhtemelen.

  makarna ve komur de va mi? - caglarkarademir

  PKK erzak disinda asiret ve devlet arasinda ezilmis Kurd halkina bir bilinc de verdi sanirim. Bunu unutmamak gerek. Biz Turklerin ne yazik ki bir PKK gibi bir orgutu yok.

  Çözüm süreci ve Amanos'ta silahlı Kürtler - memetgulmen

  Bu haberi okuyunca erzak edinmenin insancıllığı, haberin garipliği vs. gibi konular üzerine yoğunlaşılabilir, yoğunlaşabilirsiniz, nihayetinde müzakere içinde olunan bir örgüt PKK. Ama hiç yerli Kürt bulunmayan Hatay'ın yerlisi olarak ben bu haberi okuduğumda korkuyorum, bu haberle gündeme geln bu adamlar erzak için daha önce Hatay'da hal pazarı da bastı, köylüleri de tehdit etti, karakola da saldırdı. Kürtler'in hakları vs. derken bu adamların terör örgütü olduğunu unutuyoruz galiba bazen, "Kürtlerin özgürlüğü" için Kürt bulunmayan bir ilin dağlarında ne işi var bu adamların?

  Biri Hataymi dedi? - aliselvi

  Hatayda Pkk erzak aldirmis Al Kaide Tank aldiriyor kimsenin ruhu duymuyor bu ne yaman celiski sayin vali?

  çok uzun yazmışım.. devamı. - dnnky

  halk onlara inanıp güveniyorsa desteğini de verir elbet.anlayamadığım şudur bu ülkede yaşayan 50 milyonun tamamı dağda yaşayanları otla beslendiklerini mi düşünüyor yada dağda ormanda ihtiyaçlarını mı gideriyo diye mi düşünüyorlar. eğer böyle düşünülüyorsa gerçekten türkiyenin demokrasiye türkiyenin çağdaşlaşması için 20 yada 30 değil 300 yıl gerekli... umarım herkes ülkesinin gerçeklerini yakın sürede anlamaya başlar. başlar ki çağdaş bir toplum haline gelelim. yabancılar bizim kürtçe konuşup türküm diyen kürtlere ve türk olupta Fransız yaşayan bürokratlarımıza devlet adamlarımıza türkiyesinin her tarafında olup bitenleri anlayamayanları yüzünden inanın karga gibi gülüyorlar. neyse uzattım :) gelin birlik olalım pkk de bizim akp de bdp de MHP de chp de kısacası hepsi bu ülkenin zevginliği. kini bırakalım bir tarafa insan gibi eşitçe yaşayalım. umut ediyorum ki düşüncelerim gerçekleşir yakın zamanda.

  çok saçmaladınız.... - dnnky

  çözüm süreci diye bir süreç işlerken bu tür dengesiz haber bilgi ve soruşturmaların servis edilmesi düşündürücüdür. insani bir değerlendirme yapayım.dağdaki terörist dedikleriniz bu ülkenin evlatları çocukları gençleri. 20 yaşına gelen her genç nasıl ki vatan borcunu ödemek için askere davul zurnayla gidiyorsa ülkenin dört bir yanında ihtiyaç halinde vatandaşlar olarak destek veriyorsak, o dağda yaşayan adına ne derseniz deyin mücadelelerine kanını canını veren insanlarda bu ülkenin evlatları olduklarını unutmamak gerek. ihtiyaçları olur köylere giderler ihtiyaçlarını alırlar şehir merkezlerinde de destek alırlar. kısacası onlar bu halkın çocukları oldukları için bu halktan desteklerini almak zorundalar. bu halkında destek vermesi gayet doğaldır.

  Ah canıım - soulera

  Cenderme "bölücü terör örgütü mensupları"nın soğuktan donarak, açlıktan ölerek yok olmalarını bekliyor olmalı ki erzak aldırmalarına çok bozulmuş.