PKK'dan gazetecilere 'gelin izleyin' çağrısı

PKK'dan gazetecilere 'gelin izleyin' çağrısı
PKK'dan gazetecilere 'gelin izleyin' çağrısı
PKK, Türkiye sınırından Irak'ın kuzeyindeki kamplara doğru harekete geçen PKK'lılardan, sınırı geçecek olan ilk grubu izlemeleri için basın mensuplarını kendi 'denetimindeki' bölgelere çağırdı.

Radikal.com.tr – PKK ’nın, Abdullah Öcalan’ın çağrısıyla Türkiye sınırlarından çekilme kararı alması ve 8 Mayıs’ta çekilme sürecinin resmen başlamasının ardından, Kuzey Irak’a geçecek ilk grup için basın mensuplarına çağrı geldi.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre, Türkiye sınırından Irak’ın kuzeyindeki kamplara doğru harekete geçen PKK’lılardan sınırı geçecek olan ilk grup için basın mensuplarına çağrı yapan PKK’nın silahlı kanadı HPG, ilk grubun tam olarak hangi gün geleceğini açıklamamakla birlikte “Türk, Kürt ve yabancı basını” bu grubu izlemek üzere “denetimindeki alanlara” çağırdı.

Bu arada önemli bir kısmı Federal Kürdistan bölgesi basınından olmak üzere çok sayıda basın mensubu da PKK kontrolündeki bölgede, gelecek ekipleri bekleyişini sürdürüyor.


  http://www.radikal.com.tr/1133221113322110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şekerli Dilüğen Kurban - ibretnüma

  Barış süreci "retorik" miydi neydi bu olmamalı. Ordu geri çekilecek, korucular lağvedilecek ama PKK "denetimimdeki bölge" diye konuşabilecek hem de "ayrı devlet istemiyoruz" "silah bırakacağız" hülyalarında. Oraya basın değil başka bir şey gidip denetiminizdeki topraklara başka şey yapardı ama süreci bozan olmak istemiyor devlet.

  Daglarin Dogal Guzelligi - Knatsia

  Boyle bir haberin altina bu yorumu yazmak ne kadar dogru bilmiyorum ama beni ceken su koyduklari fotografin guzelligi oldu. Bu ulkede 15 yil yasamadim ama hic bu kadar guzel agaclar gormedim. Belkide barisin gelmesi ile beraber okuyunca resmi o kadar guzel gorundu gozume. (Radikal PKK'nin provakasyonu'nu yapyor diye dusunenlerede, 10 yillarca size dikte edilen haberleri okuyunca boyle bir dusunceye kapilmaniz cok normal. Zamanla oda degisecek, benim tarafimdan bakinca da Radikal, diger lider gazateler kadar olmasalarda daha cok Turk penceresinden bakyor gibime gelyor - Kurt degilim)

  Fedakarlik - Ari Zerdüst

  Kürt halki inkar edilmesine rahmen baris icinde yasamak böylesi büyük fedakarlikta bulunuyorsa karsi tarafa düsen de buna saygili olmak ve gecikmeden bu onurlu ve samimi durusa ceap olmaktir.Buna yanlis yaklasanlari Kürtler tarafindan asla afedilmiyecegi bilinmeli.

  ... - Kharon

  Aaa ama lütfen hocam böyle olmaz. Bence Gabarda Odtü lülerin organize edeceği Grup Yorum konseri vermeli, pekekeliler ve halk eğlence düzenlemeli, bölge güvenliğini DHKP-C almalı. Belgesel tarzında da pekekelilerin defolup gitmeleri haber yapılmalı.

  Güzel çağrı... - güneydoğu

  İlk gidenlerin yanında radikal de olmalıdır...bu arada pkk'dan değil pkk'den...pkk'nın değil pkk'nin olmalıdır... yazılışı böyledir arkadaşlar ...en azından radikal buna dikkat etmeli bu yazdığınız şekil nefret söylemidir, belki farkında değilsiniz...

  Radikal - TALIP

  Örtülü destek en etkili olanıdır... Radikal örgütün propagandasını en fazla ve etkili şekilde yapıyor.. Fakat bazen çok belli ediyor..

  Düşünmek gerekir - Su Cemre Sim

  Bu çocukları dağa çıkaran neydi?Devlet, aileler ve kendileri derin derin düşünmeli.