PKK'dan kaçan zanlı Bodrum'da teslim oldu

Üç yıl canlı bomba eğitimi aldıktan sonra PKK'dan kaçarak altı ay önce Bodrum'a gelen C.B., jandarmaya teslim oldu. PKK'lıların kendisini yeniden örgüte döndürmek için işkence ettiğini öne süren C.B. ile...

MUĞLA - Üç yıl canlı bomba eğitimi aldıktan sonra PKK'dan kaçarak altı ay önce Bodrum'a gelen C.B., jandarmaya teslim oldu. PKK'lıların kendisini yeniden örgüte döndürmek için işkence ettiğini öne süren C.B. ile kendini fesheden DEHAP'ın eski Konacık Belde Başkanı işadamı K.K. da gözaltına alındı.
Şırnak'ın İdil nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki C.B., 2002 yılında PKK'ya katıldı. Üç yıl yurdışında bomba eğitimi alan C.B., 2006'da PKK'dan kaçarak altı ay önce Bodrum'a geldi. C.B., önceki akşam Yalıkavak Jandarma Komutanlığı'na gelerek pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini söyleyip teslim oldu.
C.B. Bodrum'da izini bulan kendini fesheden DEHAP'ın eski Konacık Belde Başkanı K.K.'nın, kendisini PKK'ya döndürmek için ikna etmeye çalıştığını, başaramayınca dört ayda defalarca dağa kaldırdığını, inşaatlarda adamlarıyla birlikte dövüp işkence yaptığını öne sürdü. C.B.'nin verdiği bilgiler doğrultusunda müteahhitlik yapan K.K. gözaltına alındı. K.K'nın evinde PKK ile ilgili dökümanlar bulundu. C.B. ile K.K., sevk edildikleri adliyede tutuklandı.