PKK'dan karakol inşaatına baskın

PKK'dan karakol inşaatına baskın
PKK'dan karakol inşaatına baskın
Siirt'in Pervari İlçesi Belenoluk Köyü'nde PKK'lılar inşaatı süren yeni jandarma karakol binasını bomba ile tahrip edip, 4 işçiyi kaçırdı.

Pervari'nin Belenoluk Köyü'nde yapımı süren jandarma karakol inşaatına saat 21.00 sıralarında giden bir grup PKK 'lı inşaatta çalışan işçileri silah tehdiyle etkisiz hale getirdi. PKK'lılar daha sonra yanlarında getirdikleri patlayıcıları karakol inşaatının çeşitli yerlerine yerleştirerek, infilak ettirdi. Patlamalarda yapımı süren karakol binası büyük hasar gördü. PKK'lılar daha sonra inşaatta çalışan 4 işçiyi yanlarına alarak kaçırdı. Dağlık ve ormanlık araziye kaçtıkları belirtilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  operasyon

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  silah

  http://www.radikal.com.tr/1150590115059018

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gemerekli - Efendisiz65

  her zaman bir yolu vardır. boğaz tokluğuna her türlü köleliğe boyun eğerim mantığını deşsek ta osmanlıya kadar varan biat kültürü ortaya çıkar okur. bu yüzden ezenler ve ezilenler var zaten. iki lokmaya şükrederseniz ve birilerinin sizin sırtınızdan daha zengin olmasına çoluğunuzun rızkı kaygısıyla göz yumarsanız duracağınız yer işte tamda kölelik olur. bize hayat kolay zannediyorsunuz ya iş öyle değil. yani biz burada size anlatıldığı gibi ayak ayak üstüne atıp devletten beslenmiyoruz. emek sürecinin her evresinden geçtik. ama hiçbir zaman patron yada patronlara boyun eğmedik. ayrıca kapınızda iki silahlı zebaninin durması da içinde bulunduğunuz durumu kabul etmenizi gerektirmiyor. bak devletle uğraşıyoruz senin kapında iki silahlı adam var bizim kapımızda 1 milyon uçaklı tanklı toplu ordu var hacı. ama hayat oradan baktığınız gibi akmıyor haberiniz olsun. devlet burada kime bakıyor biliyormusun? bak şimdi size bin bir türlü palavra sıkılmış besbelli. devlet önceki iktidarlar döneminde kendi avanesine bakıyordu şimdi de aynı. bazen kemalizme yakın duranlara bakıyordu şimdi de hacılara hocalara. her iki tarafda hiçbir zaman kendi dışındakine bi hayrı da dokunmadı. şimdiki iktidarın şu an baktığı kesimi sanırım tanımlamama gerek yok. yani size anlatıldığı gibi bu devlete karşı çıkan, gerçek muhalefet yapanlara hiçbir zaman sana davrandığından farklı davranmadığı gibi ayrıca muhalif ve kürt olduu için de zaman zaman ensesine sıktı. türkiyede herkes eziliyor sadece kürtler değil. ama herkez bir kez ezilirken kürtler iki kez eziliyor.

  efendisiz65'e - gemerekli

  İnanki evimi çekip çevirebiliyor olsaydım başka bir seçeneğim olsaydı çoktan yapardım. Ancak sizler kadar tuzu kuru olabilseydim ücretli köleliğime baş kaldırabilirdim. Anladınmı neden sessiz kaldığımı. Ayrıca kapıda bellerinde 2şer tabanca ile gezen insanlar varken dediğin şey yine olmaz. Anladınmı şimdi aramızdaki farkı. Sen orda devlet hep bana baksın kafasındasın ama devlet senin bildiğin devlet değil. Devlet sana kürtsün diye baskı yapmıyor. Devletin başında koca kafalılar var o yüzden sorun yaşıyoruz. Ama sen hala kendini kürtsün diye ezik görüp kürt olmanın sonuçları sanıyorsun. Alakası yok.

  EDİ BESE - Batı'nın AciZ yobAzlaRı

  Yukarda okuduğum bir yorumda gerçekten kutuplaşmanın ne denli artığını ürkünç bir şekilde gözler önüne seriyor. Yüzyıllarca aynı toprakta yaşamış milletlerin birbirlerinin gözleri içine bakarak nefret haykırmaları Batı için ne büyük bir zafer Türkiye halkları içinse ne büyük bir hezeyan daha nereye kadar barışı sadece türkülerde ve şiirlerde dinleyeceğiz...

  PKK - Gılgameş

  PKK ateşkes sürecinin devam ettiğini açıklamıştı. Şimdi bu olay Derin Devlet'in işi değil de ne?

  panzehir - Efendisiz65

  çok öfkelenmişsiniz yahu. özel orduya katılmayı düşünüyor musunuz? ciddiyim. öfkenizi iyi kusarsınız. dağa çıkanları gelip durdurmayı düşünüyormusunuz? kalekollar gerekliyse yıkılmalarının gerekli olduğunu düşünenler de olacak bu kadar öfkelenmeyin bence. tabi gençler niye dağa çıkar sorusunun cevabı en iyi rojavada cevap bulur ama siz görmezsiniz. devletinize söyleyin kaideci çeteleri besleyip kürtlerin üzerine salmasın. sonra kalekollar zaten barış için baya bi tesis yaratıyor değil mi? geri çekilirken dinlenme tesisi olarak kullanılacak. barış diyorsanız kalekol niye? hadi sınırı anladık. çok zekisiniz sahiden, iki kelimeyle kürtleri tav edersiniz

  nedenler - jooma

  olacağı buydu. genelde devlet. özelde akp nin ikiyüzlülüğü sahtekarlığını kürtler bir şekilde barış gelsin diye sineye çekti ama olmuyor artık. hem barıştan bahsedeceksin hem karakol yapıp. 90 lardaki dil ve üsluptan, uygulamalardan geri adım atmayacaksın. birileri dur der buna işte.

  ama burası tc - Efendisiz65

  burası tc. kukla kürdistandan başlayalım bi kere. kukla kürdistana bende karşıyım özgür toplum yaratmak lazım. ama kukla tcye de karşıyım çünkü poziysonları aynı! abd ortak patronunuz yani. öteki yazdıklarınız çok önemli şeyler değil. saldırgansınız sadece. öfkenizi anlayabiliyoruz çünkü sizi ezen sisteme karşı çıkmayı beceremediğiniz yada karşı durmayı düşünemediğiniz için karşı çıkanlara fena kızıyorsunuz o da sizin probleminiz. nerede yaşayacağımız konusunu valla sizin devlete sormadık ya sev ya terketçilere hiç sormayız. öğretmen tacizinden doktor dayaklarına şiddet sarmalı bu ülkenin her tarafında yani yaygın baya. bunu da sırf kürtlere belaltı vurmak için yapmayın elinizde bu ülkede hepimizi rezil edecek yeterince olay var zaten. sigortanı yapmayan patronuna kafa tutamayıp karın tokluğuna köleliği kabul ediyorsan kölesin zaten sayın okur. ama ben değilim! işte aramızdaki fark bu. karakol meselesine gelince! işte bu ülke istediği yere istediği zaman karakol yapar sorusunu dün gece o karakolu havaya uçuranlara anlat belki yutarlar olur mu? ya barış diye yola çıkıp barışı güçlendirecek projeler yapacaksınız yada böyle kıvırıp karakol yapacaksınız. tc karakol yapıyor hasımları da vuruyor mesele bu kadar basit.