PKK'dan Lice olaylarına tepki: Barış böyle gelmez

PKK'dan Lice olaylarına tepki: Barış böyle gelmez
PKK'dan Lice olaylarına tepki: Barış böyle gelmez
PKK, Lice'de meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili açıklama yaparak

PKK , Lice’de karakol protestosu sırasında yaşanan olaylara tepki gösteren bir açıklama yayınladı. KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı tarafından yapılan ve ANF'de yayımlanan açıklamada Diyarbakır’da ‘acımasız bir baskının’ uygulandığı belirtilerek halka her yerde demokratik- siyasi -meşru eylemleri yükseltme çağrısında bulunuldu.

 

Diyarbakır Valiliği: Lice'deki olayların nedeni uyuşturucu operasyonları

AKP KUŞKU VE GÜVENSİZLİK YARATIYOR’
Yeni karakolların, sınır barajlarının ve korucu alımlarının eleştirildiği açıklamada şunlar belirtildi:

“Demokratik Çözüm Süreci’nin ikinci aşamasında adım atması gereken AKP iktidarı, özellikle son günlerde yoğunlaşan saldırılarıyla kuşku ve güvensizlik yaratan bir tutum içerisine girmiştir. Sürecin ruhuna denk düşen bir zihniyet ve pratik adımlar atmak yerine, hiçbir umut ve güven vermeyen bir yaklaşım, tarz ve üslup içerisindedir.

Savcılıktan mağdura şüpheli muamelesi


Kürt halkının yeni karakolların yapılmasına karşı tepki göstermesi, son derece haklı ve meşru bir tepki olduğu gibi, aslında halkımızın Demokratik Çözüm Süreci’ne ne kadar sahiplendiği ve başarılı olması için ne kadar kararlı olduğunu ortaya koymaktadır. AKP iktidarı gerçekten barış ve demokratik çözümden yana ise, yeni karakolların ve barajların yapımı ile korucuların sayısının arttırılmasını derhal durdurmalıdır.

5 dakika bile geçmemişti ateş açıldı


Lice’de yurtsever Kürt genci Medeni Yıldırım’ı katleden zihniyetle Ankara ’da Ethem Sarısülük’ü katleden zihniyet aynı zihniyettir.
AKP iktidarı şunu çok iyi bilmelidir: Kürt halkı sindirilmeyi, teslim alınmayı ve sessiz kalmayı asla kabul etmeyecektir. Demokratik eylemlerin bastırılmasına göz yumamaz ve buna karşı sessiz kalamayız. Demokrasi mücadelesinde demokratik eylemleriyle ısrarını göstereceği gibi, her saldırı yeni direniş dalgalarıyla karşılanacaktır.


  http://www.radikal.com.tr/1139842113984213

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP`liler - urolog

  Yalanlarinizla basa cikmak mümkün degil. Esrarmis. Yillardir Dersim Isyani deyip durdunuz, isyan olmadigi halde. Isyan deyip cocuklarin kanina girdiniz. Simdi CHP yapti deyip itiraz edeceksiniz. CHP,MHP,DP,AP v.s. Hepinizin kökü bir. CHP ve MHP icindeki ulusalcilardan, milliyetcilerden farkiniz yok. DP ve AKP icindeki baskalarindan( alevi, kürt,ermeni, süryani, laz, gürcü v.s.) nefret eden kisilerden farkiniz yok. Sizde vicdan yok. Ama toplum da oldugu yerde durmuyor. Gün gelecek tüm insanlar esit olacak. Yarin olmayacak ama, olacak.

  Yandaşların YARDAKÇI yorumcuları - maximus12

  Aşağıdaki AKP nin birkaç 'SİPARİŞ YORUMCUSU' aceleyle telaşla üstüste aynı zihniyette yorum yazmışlar.Maksat sadece biz böyleyiz işte kafamız sadece aynı çalışıyor başkada bişey üretemiyor bu yüzden biz sizinle bir olamayız demek istiyolar.Peki madem Twitterda dirençözüm diye telaşlanmışsınız niye barışa katkı sunacak yorum yazamıyorsunuz .Zorlama mantıkla elbette bir yere varamıyacaksınız.Kendi dünyanızda pineklemek istemiyorsanız başkalarının hayatına da saygı duymayı öğreneceksniz.Öğrenemiyeceksenizde direnbarış demiyeceksiniz o zaman.

  insanlığa karşı suç işlemeyi meslek edinen teröristler - mehmetsakarya

  PKK denen suç şebekesi bebek katili yuvası ve onun "kült" lideri teröristbaşı, acaba 40 yıldır geçimini nasıl sağlıyor? Tabi ki masum mazlum kanı dökerek, bebek katlederek ve yetim hakkı gasp edip devlet malı yağmalamak suretiyle... insanlığa karşı suç işlemeyi meslek edinmiş teröristlerin gözünü doyuran hayatını sürdüren kaynak, sadece masum Kürt yurtseverlerin kanı değil değil, aynı zamanda insanlık onuruna yönelik hain saldırılar...

  herkese lafım..!! - hewal rogeş

  şu habere yorum yapmaya çalışıp da saçmalayan insanCIKlara sesleniyorum. yahu sizde hiç mi vicdan yok be... insanlar ölüyor , kanlar dökülüyor. siz hala esrar tarlaları , BDP ve PKK barış istemiyor diye saçma sapan konuşuyorsunuz. sizin inadınıza illede barış inadına barış şiyarı devam edecek ... kahrolsun faşizan düşünceler ve savunucuları..

  ... - isakent

  şov bırakın herkes biliyor esrar tarlaları basıldığı için kahrınız

  Barış böylemi gelecek? - winzer64

  barisin gelmesini istemeyenler güpegündüz molotof kokteylleriyle karakollara saldiranlar, belediye otobüsünü yakanlardir, Barış böylemi gelecek? onlara sorabilirsiniz...

  Gerçek barış. - kaşınan adam

  Gerçekten barış istiyorsan ortamı germekten kaçınmak gereklidir.Ama BDP ve PKK ortamın gerilmesi için elinden geleni yapıyor.Daha önce karakol olan yere karakol yapılıyor diye yaygara yapıp iş makinalarını ve konteynırları yakıyorlar ,sonra mağdur edabiyatı yapıyorlar.PKK ve BDP nin gerçekten barış istediği şüpheli..