PKK'dan valiye bombalı tuzak

PKK'lı teröristler, Elazığ Valisi Kadir Koçdemir'in konvoyuna bombalı saldırıda bulundu. Koçdemir ve yanındakiler, konvoy geçtikten birkaç saniye sonra meydana gelen patlamadan yara almadan kurtuldu.

ELAZIĞ - PKK'lı teröristler, Elazığ Valisi Kadir Koçdemir'in konvoyuna bombalı saldırıda bulundu. Koçdemir ve yanındakiler, konvoy geçtikten birkaç saniye sonra meydana gelen patlamadan yara almadan kurtuldu.
Koçdemir ve daire müdürleri dün Alacakaya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 'Teröre Lanet Mitingi'ne katılmak üzere sabah saat 10.30'da yola çıktı. Konvoy ilçeye dört km. kala asfalt yoldan geçerken PKK'lıların yol kenarına yerleştirdiği bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Konvoy geçtikten birkaç saniye sonra meydana gelen patlamada Koçdemir'in içinde bulunduğu aracın ön camları kırıldı, koruma polislerinin aracında da hasar meydana geldi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı. Mitinge katılan Koçdemir, helikopterle Elazığ'a döndü.
Hakkâri'de 1.5 kilogram C-4
Hakkâri Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, önceki gün Kavaklı Köyü yakınlarında askeri birliklerin geçiş güzergâhındaki yola mayın döşeyen bir grup PKK'lı ile güvenlik güçlerinin çatışmaya girdiğini, öldürülen bir militanın üzerinde 1.5 kilogram C-4 patlayıcı ve fünye ele geçirildiği belirtildi. Muş'un Hasköy Koğuktaş Köyü'nde de gönüllü köy korucusu Muhyettin Şengül dün saat 09.00 sıralarında tarlada çalışırken bir grup PKK'lının saldırısına uğradı. Şengül olay yerinde öldü.


    http://www.radikal.com.tr/7546787546780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.