PKK'lı için 'şehit' dedi gözaltına alındı

Trabzon'un Maçka ilçesinde öldürülen Suriyeli uyruklu PKK'lı Mesut İsa için "Bizim şehidimiz" diyen DEHAP Nusaybin İlçe Başkanı Nazım Kök ve cenaze törenine katılan yedi kişi gözaltına alındı.

MARDİN/BATMAN - Trabzon'un Maçka ilçesinde öldürülen Suriyeli uyruklu PKK'lı Mesut İsa için "Bizim şehidimiz" diyen DEHAP Nusaybin İlçe Başkanı Nazım Kök ve cenaze törenine katılan yedi kişi gözaltına alındı. Batman'da da çıkan olaylarla ilgili dört kişi tutuklandı.
PKK'lı Mesut İsa'nın Mardin'in Nusaybin ilçesindeki cenaze törenine katılan sekiz kişi dün akşam saatlerinde ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındı. Aralarında DEHAP ilçe Başkanı Nazım Kök'ün de bulunduğu sekiz kişi İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Nazım Kök, cenaze töreninde, "Bu bizim şehidimizdir. Cenaze töreninde bulunmamız şereftir. Şehidimize sahip çıkalım. PKK ateşkes ilan etmiş, Başbakan ciddiye alsın" diye konuşmuştu.
Batman'da üç gün önce Beşiri ilçesinde öldürülen PKK'lıların cenazelerini almak isteyen grup ile polis arasında çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan sekiz kişiden dördü dün tutuklandı. Dört kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olaylarda lastik tamircisi Hasan İş ölmüştü.


    http://www.radikal.com.tr/7561477561470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.