PKK'lı Kalkan: Dünya savaşı çıkar!

PKK'lı Kalkan: Dünya savaşı çıkar!
PKK'lı Kalkan: Dünya savaşı çıkar!
KCK Yürütme Konseyi üyesi Duran Kalkan Suriye'ye müdahale konusundaki açıklamasında Türkiye'ye mesajlar gönderdi: Türkiye işin içine girer. İran zaten içinde, Araplar zaten içinde; dolayısıyla bir bölgesel savaş olur. Ortadoğu savaşı olur, herkes bunu açık görmeli

Kalkan, Suriye’ye dönük askeri bir dış müdahalenin Suriye ile sınırlı kalmayacak bir savaşa yol açacağını iddia ederek “Bu tıpkı 1. Dünya Savaşı gibi Ortadoğu ’da gerçekleşen yeni bir askeri dünya savaşı haline gelir. Bir bölgesel savaş, Ortadoğu savaşı olur, bunu herkes görmeli” dedi.

Televizyona çıkan Kalkan, Suriye’ye dönük bir dış askeri müdahalenin, 1989-90’dan beri var olduğu söylenen 3. dünya savaşını en kanlı, en çatışmalı bir gerçeklik haline getireceğini öne sürdü. Kalkan ideolojik- siyasi boyutlu savaşın, askeri boyutlu bir savaşa dönüşeceğini bu savaşın kesinlikle Suriye sınırları içinde kalmayacağını, Irak’a yayılacağını, Bütün “Kürdistan’ı” içine alacağını savundu. Duran Kalkan, “ Türkiye işin içine girer. İran zaten içinde, Araplar zaten içinde; dolayısıyla bir bölgesel savaş olur. Ortadoğu savaşı olur, herkes bunu açık görmeli” dedi.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Kalkan, böyle bir savaşın Ortadoğu’da kazananı olmayacağını, bölge halklarının, demokrasi güçlerinin ve Kürt halkının bu savaşa karşı çıkması gerektiğini, Kürtlerin başından beri “3. Çizgiyi” savunduğunu da bildirdi.


  http://www.radikal.com.tr/1148630114863016

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  umarim yanilirim!! - zxcvbnm_1420

  komsu ulkedeki kurlerin kazanimlarini cekemeyen ulke,kendi ulkesindeki kutlerle muzakere oturmus onlara istedikleri haklari verecek!!?beni dusunduren rojavada kurlerle savasan cihatcilar,zamani gelince kuzeyle karsi karsiya getirilmesin!!?

  DİKTATÖR!!!! - uyusuk

  Esad rejimine diktatör derken el nusrayı demokrasi mücahit mi sanıyorsunuz. Erdoğan d zaten kendi gibi olmayana karşı bir anlayışlı bir anlayışlı sormayın. Kendi ülkesindeki muhalif her ses ya ölüyor ya kodese tıkılıyor. Kimi kandırmaya çalışıyorsunuz. Petrol ve dolar kokusu ile kan gölüne çevirdiniz orta doğuyu. bu ülkede devlet tarafından tecavüz edilen öldürülen çocuklarımıza hiç ağladınız mı, Esad zulmünden kaçanlara lüks kamplar kurarken El Nusra dan kaçanlara sefaleti uygun görenler mi bizlere insanlık dersi vermeye kalkıyor. Esad ne kadar diktatör ise sizlerde o o kadar vahşi ve insanlık düşmanısınız. İnsanlık ikinizi de muhtaç değil ama gel gör ki; hanginizin elinden öleceğini seçmek zorunda kalmış.

  islam birliği - panchovilla

  savaşaların son bulması için tek çözüm islam birliğinin bir an önce kurulmasıdır

  kötuluk - sonkrall

  kötuluk sisli gunlerde görunurmuş.pkk-bdp-chp-esad dikkat ederseniz kesişim noktaları diktatörluk..

  O olur... - akropol

  O olur, bu olur!!!! Bomba evimizin icine dusene kadar " Bize dokunmayan Erdogan ve Obama bin yasasinlar " deriz hep. Ama dustugunde olan olmustur. Ne olursa olsun!!! Yeterki artik onurumuza sahip cikalim her yontemle. Zira sorun Esad vesaire sorunu degil. Kitlelerin yok edilmesi, tarihin yok edilmesi, geleneklerin, goreneklerin, insani insana baglayan her turlu degerin ve olgunun yok edilmesi sorunu. UYANIN!!!!!

  savaş karşıtına bak - dersimi

  Biri çıkıp sorarsa "Ey Duran kalkan siz savaşa karşı mısınız? ya haraç vermiyor diye öldürdüğünüz yüzlerce işçi ve şantiye bekçisi için ne düşünüyorsunuz?"

  ÇANLAR KIMIN IÇIN ÇALIYOR - Secret Garden

  kürtler icin degisen birsey olmayacak.4 gaddar zalim ülke ve ortada mazlum kürt milleti bugune kadar zaten öldürüp yok ederlerdi.isterse 15. dunya savasi ciksin kürtler icin gene degisen birsey olmayacak.bir tek degisiklik olabilir.belki kürtlerin ortak dusmanlari birbirini yer.! kürtler bu savasta kimsenin tarafi olmamalidir.ne esadin ne iranin ne irakin ne turklerin.kendi bölgelerine kan sicramasin kendi bölgelerini korumali sadece.yoksa bugun kardes din kardesi adina islam kardesligi adina demokrasi insan haklari vs adina kandirmaya kalklarlar eskiden oldugu gibi.kürtlerin turklerle beraber verdigi kurtulus savasi sonrasinda turklerin ilk öldürdügüde kürtler olmustur.bu yuzden ayni hatalar tekrarlanmali.kürtler butun bu ulkelere karsi mucadele edecek güçtedir.ne islam diye bize tanittiklari sey gercek islamdir nede insan haklari demokrasileri gercektir.hepsi kopruden gecinceye kadardir.