PKK'lı Maçka'da saklanamadı...

Maçka ilçesinde güvenlik güçleri ile çatışmaya girdikten sonra kaçan PKK'lı yakalandı.
Maçka'da 21 Ağustos gecesi üç polisi yaraladıktan sonra üç PKK'lıdan 'Çektar' kod adlı saldırgan izini kaybettirirken...

TRABZON - Maçka ilçesinde güvenlik güçleri ile çatışmaya girdikten sonra kaçan PKK'lı yakalandı.
Maçka'da 21 Ağustos gecesi üç polisi yaraladıktan sonra üç PKK'lıdan 'Çektar' kod adlı saldırgan izini kaybettirirken; bir gün sonra düzenlenen operasyonda Suriyeli Ferhat Hasso öldürülmüştü. 'Serhat' kod adlı Sinan Gencer adlı PKK'lı ise sağ olarak yakalanmıştı.
'Çektar' kod adlı Suriyeli PKK'lı önceki gece Maçka yakınlarındaki Çatak Mevkii'nde yoldan geçen bir kamyoneti durdurdu. Araç sürücüsü, bu kişinin aranan PKK'lı olabileceğini göz önüne alarak aracına aldı.
Sürücü ve yanındakine, "Çok para veririm. Beni saklayın" diyen PKK'lı, kamyonetin arkasına gizlendi. Sürücü aracı yolda jandarma arama noktasında durdurdu ve PKK'lıyı döverek araçtan indirdi. Bu sırada çevredekiler de saldırdı. Arama noktasındaki az sayıda jandarma PKK'lıyı öfkeli grubun elinden güçlükle kurtardı. Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen PKK'lının yakalandığı haberini alan grup karakol önünde sloganlar attı. 'Çektar' kod adlı zanlı muayeneden sonra Trabzon Jandarma Alay Komutanlığı'na yollandı.


    http://www.radikal.com.tr/7558837558830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.