PKK'lılar 60 aracı soydu

Tunceli-Erzincan karayolunu kesen PKK'lı grup, araçları durdurup para ve ziynet eşyası gasp etti, araçların akülerini aldı. Ev iznine giden komando er Coşkun Kırandi kaçırıldı.

TUNCELİ - Tunceli-Erzincan karayolunu kesen PKK'lı grup, araçları durdurup para ve ziynet eşyası gasp etti, araçların akülerini aldı. Ev iznine giden komando er Coşkun Kırandi kaçırıldı. Yasak olduğu halde otobüsle seyehat eden Kırandi'nin kurtarılması için operasyon başlatıldı.
Önceki gün saat 18.30 sıralarında, telsiz ve telefon irtibatı sağlanamayan, Tunceli-Erzincan karayolunun 35'inci kilometresindeki Zağge mevkiinde pusu kuran, yaklaşık 15 kişilik grup, otomatik silahlarla yaklaşık 60 aracı durdurdu. Silahlı grup yolculara örgüt propagandası yaptıktan sonra, para ve ziynet eşyalarını topladılar.
Yolda kimlik kontrolü de yapan grup, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı'ndaki birliğinden izinli olarak memleketi Trabzon'a giden sivil kıyafetli er Kırandi'yi boynundaki künyeyi görerek diğerlerinden ayırdı ve otobüsteki yolcuların itirazlarına karşın "Ona zarar vermeyeceğiz, iki gün sonra bırakacağız" diyerek kaçırdı. Komando er Kırandi'nin bulunabilmesi için dün sabah erken saatlerde Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı çok sayıda özel eğitimli komando, helikopterlerle Kutuderesi ve Pülümür Vadisi'ne indirildi.
Bomba alarmı
İstihbarat birimleri, PKK'nın, Irak'tan Türkiye'ye 1.2 ton patlayıcı madde soktuğu bilgisine ulaştı. Eski Irak ordusuna ait olduğu sanılan patlayıcılar arasında C4, A4 ve RDX gibi plastiklerin bulunduğu öğrenildi. Polis, olası saldırılara karşı tüm birimlerini alarma geçirdi.
(dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7518507518500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.