PKK'lılar Köln'de terör estirdi

Almanya'nın Köln kentinde Türk caddesi olarak bilinen Keup Strasse'de üç Türk lokali PKK'lıların saldırısına uğradı. Köln polisi saldırıda bir kişinin yaralandığını açıkladı.

KÖLN - Almanya'nın Köln kentinde Türk caddesi olarak bilinen Keup Strasse'de üç Türk lokali PKK'lıların saldırısına uğradı. Köln polisi saldırıda bir kişinin yaralandığını açıkladı.
Önceki gün akşam 21.20 ile 22.00 saatleri arasında PKK'lı yaklaşık 40 kişilik bir grup caddedeki Türk lokal ve kahvehanelerinde bildiri dağıtmak istedi. İçerideki Türkler buna karşı gelince PKK'lı grup lokallerin camlarını kırdı, çay ocaklarını dağıttı. Görgü tanıkları iki Türk lokali ile bir bahis bürosuna sopalarla saldıran PKK'lıların bazıları maskeli olduğunu kaydetti.
İsmini açıklamak istemeyen Kafe Cengizhan'ın sahibi şunları anlattı: "Akşam saatlerinde kahvehanede müşterilerle oyun oynarken içeriye üç-beş kişi girdiği ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine bildiri dağıtmak istediklerini söyledi. Bildiriyi okuyan ve bundan hoşlanmayan bir müşterimiz bildiriyi yumruğuyla sıkarak çöpe atmak istedi. Ondan sonra buna kızan PKK'lı gençler kahvehanemi yerle bir ederek kullanılmaz hale getirdiler. Türkler aleyhine küfürler ettiler. Bu pazar yapılacak olan teröre karşı hayır mitingi öncesi tansiyon yükseltmek istedikleri belli."
Maddi zararın 5 bin avro civarında olduğu bildirilirken, saldırganların kaçarak izlerini kaybettirdikleri belirtildi. Dağıtılan bildiride pazar günkü teröre hayır mitinginde Kürtler ve PKK aleyhinde bir slogan atılması halinde saldırı düzenleyecekleri tehdidi yer alıyordu.