PKK'lılar Patnos'ta 7 araç yaktı

PKK'lılar Patnos'ta 7 araç yaktı
PKK'lılar Patnos'ta 7 araç yaktı
Bir grup PKK'lı Patnos'ta, AKP'li eski belediye başkanı Naim Durak'a ait akaryakıt istasyonu ve hazır beton fabrikasını basarak 7 aracı ateşe verdi.

AĞRI – Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Dedeli Beldesi'ndeki hazır beton fabrikası ile akaryakıt istasyonunu basan bir grup PKK ’lı, çalışanları etkisiz hale getirip 7 aracı yakarak kaçtı.

Dün saat 22.00 sıralarında ilçe merkezine 30, Dedeli Beldesine ise 1 kilometre uzaklıktaki akaryakıt istasyonu ile bitişiğindeki beton firmasına ellerinde silahla gelen PKK'lı bir grup, çalışanları etkisiz hale getirdi. PKK’lılar, akaryakıt istasyonun ofis bölümü ile 2 hazır beton pompası ve 5 mikser olmak üzere 7 makinesini ateşe vererek kaçtı. Çalışanların haber vermesi üzerine Patnos'tan gelen itfaiye ekipleri araçları söndürdü.

ARAÇLAR BAŞKANIN KARDEŞİNE AİT

Dedeli belde Belediye Başkanı AK Partili Veysi Durak, işyeri ve araçların 2004-2009 yılları arasında AKP 'den Dedeli Belediye Başkanlığı yapmış ağabeyi Naim Durak'a ait olduğunu söyledi. Başkan Veysi Durak, “Çalışanlar olaydan yaklaşık 15 dakika önce bütün araçları park alanına çekmiş. Ellerinde silahlarla gelen 8-9 terörist çalışanları etkisiz hale getirip araçları tek tek ateşe vermiş. İtfaiye gelip söndürdü ancak hepsi kullanılmaz halde. Tek sevincimiz can kaybının olmaması” dedi.

(Semih YARDIMCI / DHA)