PKK'lıların cenazesini almaya giden 4 kızdan haber yok

PKK'lıların cenazesini almaya giden 4 kızdan haber yok
PKK'lıların cenazesini almaya giden 4 kızdan haber yok
Siirt'teki Çırav Dağı'nda 3 kadın PKK'lının cesetlerini almaya gidenler arasında bulunan 15-18 yaşlarındaki 4 genç kızdan haber alınamıyor.

SİİRT - Siirt'in Eruh İlçesi'nde Çırav Dağı'nda 3 kadın PKK 'lının bulunan cesetlerini almaya gidenler arasında bulunan ve kayboldukları belirtilen 15-18 yaşlarındaki 4 kızın örgüte katıldığı sanılıyor.
Siirt'in Eruh İlçesi Çırav Dağı'nda geçen hafta çarşamba günü bulunan 3 kadın PKK'lının cesedinin alınması için kalabalık bir grup dağa gitti. Cesetler alınıp dönüldükten sonra bölgeye giden Eruh nüfusuna kayıtlı Evin D., Leyla S., Suzan Ş., ve Batman nüfusuna kayıtlı adı belirlenemeyen 4 kızdan bir daha haber alınamadı. Kızların ailelerinin başvurusu üzerine soruşturma başlatılırken, PKK'ya katıldıkları ihtimali üzerinde duruluyor.
Eruh Belediye Başkanı BDP 'li Melih Oktay, kızlardan geçen çarşamba gününden beri haber alınamadığını belirterek, olayla ilgili araştırmanın sürdüğünü söyledi. (Turan KOYUNCU/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114024311402431

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sayın ensarioğlu'na duyurulur - adad

  22004 sayın ensarioğlu... bir diyarbakırlı olarak lice olaylarını kınamasını beklediğimiz ensarioğlu halen gençlerin dağa çıkmasına şaşırıyormuş. siz ve partinizin politikalarının sonucuna şaşırmayın bence...