PKK'lıların mezar taşları kırıldı

PKK'lıların mezar taşları kırıldı
PKK'lıların mezar taşları kırıldı
Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ndeki şehir mezarlığında PKK'lılara ait 3 mezar dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Doğubayazıt Belediye Başkanı BDP'li Canan Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 50 kişilik grup mezarlığı ziyaret ederek saldırıyı kınadı.

DOĞUBAYAZIT - Doğubayazıt şehir mezarlığında PKK ’lılara ait 3 mezarın taşlarının dün gece tahrip edildiğini öğrenen Belediye Başkanı Canan Korkmaz, BDP Doğubayazıt İlçe Örgütü eş başkanları Cemil Rızaoğulları ve Fatma Okçu ile bazı STK temsilcilerinin de aralarında bulunduğu grup mezarları ziyaret ederek saldırıyı kınadı. Mezarlıkta konuşan Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TUHAYD-DER) Doğubayazıt Temsilcisi Mehmet Bozkurt, saldırıyı kınadı. Bozkurt, "Bizler arkadaşlarımızın mezarlıklarını onaracağız. Kimse, 'biz yaptık halk sessiz kaldı' sanmasın. Bizler buradayız evlatlarımızın yanındayız. Bizler şehitlerimize sahip çıkacağız. Bugün rahat nefes alıyorsak, şehitlerimizin sayesinde, mücadelelerinin sayesinde, Başkan Apo'nun sayesindedir" diye konuştu. Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz da saldırıyı kınadı. Korkmaz, "Mezarlıklar bütün halkların en kutsal yerleridir. Bizim halkımız için de Kürt halkı için de mücadelemiz için de kutsaldır. Bu zavallı zihniyetin ürününe boyun eğmeyeceğiz" dedi.

BDP Doğubayazıt İlçe Eş Başkanı Cemil Rızaoğulları ise, saldırılarda Doğubayazıt'ın seçilmesinin manidar olduğunu ifade ederek, " Parti binamız ardından şimdi de mezarlığa saldırı oldu. Bu tür saldırılar asla bizi yıldıramaz" diye konuştu. (Yusuf İBA/DHA)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  PKK

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Gece

  ,

  Parti

  ,

  ilçe

  ,

  saldırı

  ,

  başkan

  http://www.radikal.com.tr/115690711569074

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkçe Mezar Taşları - RadikalGokhan

  Sözde Kürtler için, Kürtçe için savaşan(!) PKK'lı militanların mezar taşları Türkçe. Acaba demokratikleşme paketinden Kürtçe mezar taşı maddesi çıkmadı mı, yoksa Türkçeyi daha iyi mi anlıyorsunuz. Ayrılıkçı teröristi de şaka gibi bu ülkenin.

  Yanlis ama - baizzet1925_379

  Mezar taslarinda kiskirtan yazilar olmamali.... sabi isteyen o sabri kazanmali.

  Ölüye saygi tabiki gerekir - baizzet1925_379

  Ama o saygi sadece mezarla sinirli olmamali. Terörün yok ettigi 40 bine yakin insaninda o saygiya en az PKK teröristleri Kadar ihtiyaclari var. Kaldiki mezarlarin tahribi provokasyon amaçlj PKK li militanlarca veya kürt olup sizi tasvip etmeyenlercede yapilmis olabilir. Sende yapmis olabilirsin. Aynen bir süre önce Istanbulda öldürülen Ermeni yaslilarin katilinin Ermeni çikmasi gibi.

  adı üstünde - likapa

  yakın zamanda yine böylebir olay olmuştu, pkk kendisi yapmış diye yazmıştım, kendilerine sokakları yakmak için bahane yaratıyorlar diye.ardından da aynen öyle olmuştu.yine aynı senaryo.kendi kendilerine zarar veriyor eylemler için bahane üretiyorlar. adı üstünde terör örgütü.