PKK'nın çekilmesi termal kamerada

PKK'nın çekilmesi termal kamerada
PKK'nın çekilmesi termal kamerada
PKK harekete geçti, sınıra doğru yol almaya başladı... Termal kameralara yakalanan grupların görüntüleri güvenlik güçlerince tespit edildi

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, 25 Nisan'da Kandil'de düzenlediği basın toplantısında, sınır dışına çekilme sürecinin 8 Mayıs'ta başlayacağını duyurmuştu. Açıklamanın ardından kırsal alanda yaşayan PKK 'lıların harekete geçtiği görüldü. Kaldıkları mağaralardan çıkarak çekilme hazırlıkları yapan PKK'lılar, gece karanlığında sınıra doğru hareket etmeye başladı. Akşam gazetesinin haberine göre çekilmenin ilk görüntülerine ulaşıldı.


TEK SIRA 5 METRE ARAYLA

Hakkari kırsalından sınıra doğru hareket eden bir grup termal kameralara yakalandı. 6-7 kişilik gruplar halinde yürüdükleri görünen PKK'lı grup, güvenlik görevlileriyle karşılaşmamak için sarp alanları ve ağaçlık bölgeleri tercih etti. Tek sıra halinde ve aralarında yaklaşık 5 metre mesafe bırakarak yürüdükleri görünen PKK'lıların güvenlik nedeni ile gece karanlığında ilerledikleri ve ortalama 9 saat yaya olarak yol kat ettikleri öğrenildi.


KANDİL'E GERİ DÖNÜN ÇAĞRISI

Çekilme sürecinde Kandil'den gelen ve güvenlik güçleri tarafından tespit edilen telsiz konuşmalarında PKK'lıların 8 Mayıs'ta aynı anda hareket ederek sınırı geçmeleri isteniyor. Öte yandan istihbarat birimlerinin elde ettiği bir başka bilgiye göre de PKK komuta kademesi uzun yıllar Kandil'de kalmış, sonrasında örgütten ayrılarak 'eve dönmüş' bazı isimleri geri çağırma kararı aldı. (Akşam)


  http://www.radikal.com.tr/113217711321772

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  radikal gökhan bey - bisushuzurver

  kimse o olanları unuttuğu için veya yapanları affettiği için ''barışalım'' demiyor. o saydığınız olaylar tekrar olmasın diye barış istiyoruz. bu kadar net.

  Adalet - RadikalGokhan

  Göz göre göre kaçıyorlar. Gaziantep'te bir çocuğu annesi ile birlikte havaya uçuranlar, Yüksekova'da silahsız ve üniformasız gençleri asker diye sokak ortasında kafalarından defalarca vurarak öldürenler, Hakkari'de bir mühendisi yalnızca Türk olduğu için hem de nişalısının yanında kafasından vuranlar, Eğlenceden dönen 4 Kürt kızını içinde bulundukları aracı roketatarla havaya uçurup katledenler.. Öldürülen yurttaşlarımızın katillerini kaçarken izleyeceksek, ordumuzu yurttaşlarımızın adaletini aramak için kullanamayacaksak ne lazım bize o termal kameralar? Ne lazım bize ordu?