PKK'nın Diyarbakır sorumlusu öldürüldü

PKK'nın Diyarbakır sorumlusu öldürüldü
PKK'nın Diyarbakır sorumlusu öldürüldü
Diyarbakır'da öldürülen 10 PKK'lı arasında örgütün Diyarbakır bölge sorumlusu olan ve 7 kişinin öldüğü dershane saldırısının emrini veren Ertem Karabulut'un da olduğu belirlendi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında istihbarat üzerine girdikleri kış üslenmesinde Jandarma-Polis Özel Harekat ve MİT’in ortaklaşa düzenlediği nokta operasyonunda 31 Aralık’ta öldürülen 10 PKK ’lı arasında örgütün Amed olarak adlandırılan Diyarbakır sorumlusu Numan kod adlı Ertem Karabulut’un da olduğu belirlendi.

Karabulut ile birlikte dürbünlü M-16 otomatik tüfek de ele geçirildi. Çatışmada öldürülen diğer PKK’lıların kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

Karabulut’un son 4 yılda Diyarbakır merkez ve çevresinde gerçekleşen bütün silahlı ve bombalı saldırıların talimatını veren kişi olduğu belirtildi. Bölgede operasyonun sürdüğünü belirten yetkililer, operasyon tamamlandıktan sonra ayrıntılı açıklamanın yapılacağını belirttiler.

DERSHANE SALDIRISI EMRİ DE ONDAN
Ertem Karabulut’un 3 Ocak 2008 yılında Diyarbakır’da bir dershanenin önünde patlatılan ve 6’sı öğrenci 7 kişinin ölümü, 67 kişinin yaralanmasına sebep olan bombalı saldırı ile 4 Hizarin 2012’de Lice ilçesi kırsalında Lice İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt, Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Acıcı’nın şehit olduğu mayınlı saldırı olmak üzere bir çok silahlı ve bombalı saldırının talimatı veren kişi olduğu belirtildi.

Yetkililer, Karabulut’un bölgede bir çok saldırının talimatını veren kişi olduğunu bu olayların arasında Gaziantep’de gerçekleşen 9 kişinin öldüğü bombalı saldırı da olabileceğini söyledi.

Askeri kaynaklar, son 3 ay içerisinde Diyarbakır-Bingöl arasında gerçekleşen saldırı ve yola bomba koyma ile yol kesme olaylarını gerçekleştiren PKK’lı grubun, gerçekleştirilen operasyonlarla etkisiz kılındığını ve örgütün sürekli bölgede grup değiştirdiğini söyledi.

DHA - Ferit ASLAN


  http://www.radikal.com.tr/111497211149725

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  s.beardfish - seyhan62

  bana hitaben cevabiniz,barisin savastan dahada zor oldugunu bana yine hatirlati,gerçekten realite,yani acilarin en derinlikrde yasanmasi,çok insanimizi baristan çok savasa hazirliyor,bu biraz insanin dogasinda mevcuttur,etki /tepki,ancak sizin içten içe dusuncelerimi paylasmaniz da,bana barista dahada diretmem konusunda guç verdi,belki de sizin gibi buyuk bir çok aciyi yasadigim halde,butun insanlarin,adem ve havvadan geldigi noktasinda birlesiyoruz,size kardes olarak hitap etmemde normal sayilir,kardesim bu yasanilan acilari yasarken kendinizi,birde kùrdùn yerine koyarak,dùsùnùn lutfen ve onlarin yasadigi acilari,saygilarimla

  köy baskınlarında neredeydiniz? - abduman

  ölümlere üzülmeye çağrı yapacağımıza cinayetlerin durması için çağrı yapsak bir adım ileriden başlamış oluruz. korucu köyleri bebek, kadın, yaşlı, hayvan, harman demeden yakılırken bu tepkileri vermiş olsaydık, roboski katliamı için konuşmaya bir parça daha fazla hakkımız olurdu mesela. ömrünü cinayetlere adamış katillerin ölümü için bile üzülebilirdik o zaman belki.

  Ölümler dursun - beardfish

  @seyhan62 bu insanlar sizin Ailenizi öldürse de aynısını düsünür müydünüz. Elbette hic bir Insanın Ölümüne sevinilmez sizin yazdıklarınıza aslında katılıyorum fakat Realite biraz farklı, intikam veya kinin olmaması imkansız gibi. Bunun bir sonu yok. Sonu da Kalitesiz bir Hayat ve Ölüm. Bu yüzden daha fazla insanın Daga cıkmasını engellemeliyiz ve Dagdaki Insanları indirebilmeliyiz. Ölmeyi degil Yasatmayı ögrenmeliyiz. Fakat bu BDP ve PKK zihniyeti ile olmaz. Üzgünüm ama PKK lı Yöneticilerin de insan ölümleri, kim ölürse ölsün, pek umurunda degil. Hatta Nefret Kin PKK nın besin kaynagı. Insanları Nefret ve Kin ile donatamaz isen Daga da cıkaramaz sın. Yani tüm Ölümler PKK nın cıkarına.

  kimse sevinmemeli, - seyhan62

  ne gerilla ne asker hiç kimsenin bu savasta hayatini kayip etmesine sevinilmemeli,tùrk kùrt ve butun insanlar olarak uzulmeliyiz,olùmlere sevinmek kutuplastirir ayristirir,intikamci duygulari gelistirir,halklari dusmanlastirir ve herkese kayip etirir!herkes uzulmeli,ve baris baris baris diye haykirmaya devam etmeliyiz,INSAN olarak

  ... - AENCÜ

  Ne zaman mit-imralı görüşmesi başlasa bol bol ölüm haberleri servis ediliyor, herhalde batı'nın neden görüşülüyor tepkisini azaltmak için.