PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon

PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon
PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sabah düzenlenen operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah PKK 'nın gençlik yapılanması “Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi"ne yönelik olduğu bildirilen bir operayon düzenledi. Şişli, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Kağıthane, Küçükçekmece ve Esenler'de yapılan operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. Operasyonun bazı araçlara ve yerlerine yapılan molotoflu saldırı düzenleyen kişilere yönelik olduğu açıklandı.
Şüphelilerin karıştıkları iddia edilen olaylarla ilgili güvenlik kamera görüntülerini izleyen polis bu kişilerin kimliklerini tespit ettiğini açıkladı. O görüntülerde, bir çok molotof saldırısı ve bombalı saldırı görüntüsü yer alıyor. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde sokakta eylem yapan bir grubu gören esnafın dükkanlarını kapatması, eylemcilerin kapanan bazı dükkanlara saldırması yer alıyor.

KEPENK KAPANIRKEN BOMBA ATTI

Güvenlik kameralarına yansıyan bir diğer görüntüde, bir iş yerine peş peşe molotof kokteyli atılması yer alıyor. Ardından otomatik kepenkleri kapatılan iş yerine bir göstericinin ses bombası atması dikkat çekiyor.

İETT OTOBÜSÜNE MOLOTOFLU SALDIRI

Görüntülerde, bir otobüse molotoflu saldırı anları da yer alıyor. Otobüstekiler aracı boşaltırken, ön bölüme isabet eden bir molotof kokteyli sonucu, oluşan alevler de kameralara yansıyor. Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor. (Habip ATAM/DHA)