PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon

PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon
PKK'nın gençlik yapılanmasına operasyon
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sabah düzenlenen operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah PKK 'nın gençlik yapılanması “Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi"ne yönelik olduğu bildirilen bir operayon düzenledi. Şişli, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Kağıthane, Küçükçekmece ve Esenler'de yapılan operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. Operasyonun bazı araçlara ve yerlerine yapılan molotoflu saldırı düzenleyen kişilere yönelik olduğu açıklandı.
Şüphelilerin karıştıkları iddia edilen olaylarla ilgili güvenlik kamera görüntülerini izleyen polis bu kişilerin kimliklerini tespit ettiğini açıkladı. O görüntülerde, bir çok molotof saldırısı ve bombalı saldırı görüntüsü yer alıyor. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde sokakta eylem yapan bir grubu gören esnafın dükkanlarını kapatması, eylemcilerin kapanan bazı dükkanlara saldırması yer alıyor.

KEPENK KAPANIRKEN BOMBA ATTI

Güvenlik kameralarına yansıyan bir diğer görüntüde, bir iş yerine peş peşe molotof kokteyli atılması yer alıyor. Ardından otomatik kepenkleri kapatılan iş yerine bir göstericinin ses bombası atması dikkat çekiyor.

İETT OTOBÜSÜNE MOLOTOFLU SALDIRI

Görüntülerde, bir otobüse molotoflu saldırı anları da yer alıyor. Otobüstekiler aracı boşaltırken, ön bölüme isabet eden bir molotof kokteyli sonucu, oluşan alevler de kameralara yansıyor. Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor. (Habip ATAM/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114694611469462

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberciliğinizin şerefine - Pe@ce

  Değerli Radikal editörleri ve saygıdeğer haberciler, size söyleyecek daha fazla söz bulamıyoruz; siz çoktan cezayı kesmiş, kalemi de kırmışsınız. PKK'nin gençlik örgütü, şehir yapılanması, kadınlar kolu vs. Geriye kim kalıyor ki; sizin nezdinizde hepimiz vatan haini, terörist, bebek katiliyiz. Bence hiç gözaltı, yargı vs. uğraşmayın, doğrudan asın bizi; gazete manşetlerinde yaptığınız bu, ipi geçirin boynumuza tam olsun.

  Operasyonlara kilif bicme - Ari Zerdüst

  AKP anti demokratik otoriter iktidarinin kaliciligi icin yaptigi bu operasyonlara kiliflar uydurmakta.Gezi direnisinin alt yapisini kurutmak icin halka karsi isledigi suclarini gizlemek icin bunu kendine bir hak olarak görmekte.PKK nin genclik yapilanmasi diye bir örgüt yok,duymadik.Özgür kürde karsi gelistirdigi bu operasyonlara hakli kilif aramak icin bu isimleri kendince uydurmakta.PKK bir örgüt yada bir parti olmaktan coktan cikti.PKK kendini 15 agustos atilimiyla kendini halklastirdi. PKK ile masaya oturmus pazarlilar yapiyorsun arkasindada "pkk nin genclik örgütlenmesi" deyip operasyon yapiyorsun.Kim bu yalana inanir.