PKK'nın kaçırdığı asker, 'kendini kurtardı' ve birliğine döndü

PKK'nın kaçırdığı asker, 'kendini kurtardı' ve birliğine döndü
PKK'nın kaçırdığı asker, 'kendini kurtardı' ve birliğine döndü
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da askerlik hizmetini yapmakta olan Er E.G. Çukurca'da PKK tarafından kaçırıldığını ve kendi imkanı ile kurtulduğunu beyan etti.

ANKARAGenelkurmay Başkanlığı, Hakkari Çukurca İlçesi'nde İstanbul 'da askerlik hizmetini yapmakta olan Er E.G.'nin teröristler tarafından kaçırıldığını ve müteakiben kendi imkanı ile ellerinden kurtulduğunu beyan ettiğini ve Hakkari Çukurca'daki Çığlı 6'ncı Hudut Tabur Komutanlığı'na teslim olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; 10 Kasım 2013 saat 23.30 sıralarında halen ikinci Zırhlı Tugay Komutanlığı/İstanbul'da askerlik hizmetini yapmakta olan Er E.G. teröristler tarafından kaçırıldığını ve müteakiben kendi imkanı ile ellerinden kurtulduğunu beyan ederek Hakkari Çukurca Çığlı 6'ncı Hudut Tabur Komutanlığı'na teslim olmuştur. Söz konusu personel , Çığlı Jandarma Karakol Komutanlığı'na teslim edilmiştir."


(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116019011601902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  askerin - Agér

  başının onlarca dava ile başının bela girmesini istemem ama kendisinin kurtulduğunu hiç sanmıyorum. bence salıvermişlerdir. ama böyle olduğunda bu sefer de savcılar kendilerine bu durumdan görev askerlere dava üstüne dava açıyor.

  İlginç. - Clear

  Bu bir "İlk" olsa gerek...Eğer doğruysa,bu er "bir kahraman",ya da terör örgütü baya paslanmış veya olay "iyi bir dümen" kokuyor.Neyse,aslında beni pek ilgilendirmiyor.