PKK'nın kaçırdığı er Kırandi serbest

Pülümür ilçesinde 11 Temmuz'da yol kesen PKK'lılar tarafından kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi dün akşam, Tunceli'ye 15 kilometre uzaklığındaki Güleç Köyü kırsalında serbest bırakıldı.

TUNCELİ - Pülümür ilçesinde 11 Temmuz'da yol kesen PKK'lılar tarafından kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi dün akşam, Tunceli'ye 15 kilometre uzaklığındaki Güleç Köyü kırsalında serbest bırakıldı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Güneydoğu Bölge Temsilcisi Mehdi Perinçek, Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin Demirtaş, sanatçı Ferhat Tunç ve gazeteci Umur Hozatlı'ya teslim edilen Coşkun Kırandi, daha sonra Tunceli Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.
Yorgun olduğu gözlenen Kırandi, kaçırıldığı 11 Temmuz'dan bugüne kadar dağda örgüt mensuplarıyla birlikte kaldığını belirterek, şöyle dedi: "Bana kötü muamele ve işkence etmediler. Aç ve susuz bırakılmadım. Er de olsam rütbeli de olsam kötü davranmayacaklarını söylediler. Yayla benzeri bir yerde açık alandaki bir evde kaldım. Çok kalabalıklardı. Çoğu 30-40 yaşlarındaydı. İlk başlarda korkmuştum ama daha sonra bu korkum azaldı. Aileme kavuşacağım için çok mutluyum."
Tunceli-Pülümür karayolunda, 11 Temmuz tarihinde PKK'lı teröristler, yaklaşık 40 aracı durdurarak vatandaşların para ve değerli eşyalarını almış, er Coşkun Kırandi'yi de beraberlerinde götürmüşlerdi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7538987538980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.