PKK'nın kullandığı köprü bombalandı

Türk topçu birlikleri Kuzey Irak'ta PKK'nın kullandığı bölgeleri aralıksız bombalıyor. Köylüler ise PKK'lıların sınır bölgelerinden iç bölgelere gittiğini söylüyor

RAMAZAN YAVUZ

KUZEY IRAK - Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde PKK’nın 12 askeri şehit etmesinin ardından, TSK'nın başlatıtğı operasyon devam ediyor. Türk topçu birlikleri Kuzey Irak’taki Kanimasi kasabasının Nazduri bölgesindeki derenin üzerinde bulunan, PKK'nın kullandığı asma köprüyü vurdu.

Türk jetleri hemen her gün Irak sınır kesiminde keşif uçuşlarına devam ederken, sınırda konuşlanmış bulunan Türk topçu birlikleri terör hedeflerini tesbit ettikleri anda atış yapıyor. Türk topçu birliklerinin yanısıra, Irak’ın sıfır noktasında yer alan Türk karakolları ve mevzilerinden de gece görüş dürbünleriyle tespit edilen alanlar uçaksavarlarla ateş altına alınıyor. Sınır bölgesinde yaşayan Iraklı köylüler PKK'lıların bölgede daha önce bulundukları ve rahat hareket ettikleri sınır kesimindeki noktalardan ayrılarak küçük gruplar halinde bir kısmının derin vadilere, bir kısmının ise Türkiye tarafına geçtiklerini söylese de, Türkiye'den hedeflere nokta atışları sürüyor.

Bu atışlar sırasında Kuzey Irak’ın Kanimasi kasabasının Türkiye sınırı kesiminde bulunan Nazduri bölgesindeki bir derenin üzerinde yer alan bir asma köprü isabet alarak kullanılmaz hale geldi. Köprünün PKK'lıların geçiş güzergahında bulunduğu belirtildi. Türk topçu birliklerinin bombardımanında, asma köprünün yanısıra köylüler tarafından terk edilen barınaklar da isabet aldı.